Môžem si podať prihlášku na ošetrovateľstvo, aj keď som skončil obchodnú?

kalvin
26. okt 2020

Dobrý deň... Zaregistroval som sa tu z dôvodu, že si myslim, že mu budete vedieť poradiť. Maturoval som tento rok na obchodnej akadémií, klasika ekonomka. Štúdium ma nebavilo, nevidím sa v tom a posledné mesiace cítim, že sa chcem stať zdravotnou sestrou, aj keď som chlap. Cítim že to je to pravé a chcem si podať prihlášky na denné štúdium v odbore Ošetrovateľstvo. Ja len stále rozmýšlam, či má vôbec zmysel ísť touto cestou, kedže nemám strednú zdravotnú školu a ani skúsenosti s predmetmi z takéhoto štúdia. Rozmýšlam, či by som vôbec samotné štúdium Ošetrovateľstva zvládol, kedže ako som už spomínal, nemám absolvovanú szš. Myslíte si, že je vôbec možné, že by ma prijali niekam? Rozmýšlam nad Nitrou, Trnavou a Bratislavou. Chcel by som počuť Váš názor, či by som do toho mal ísť, aj keď som z ekonomky..

1xenia1
26. okt 2020

Jasné skús to ak ťa to ťahá. Poznám veterinárku, ktorá chodila na strednú obchodnú a vš zvládla. Ono to nie je o tom z akej strednej školy si ale o tom ako sa dokážeš zaprieť. A už ohľadom výberu: na Nitru práve chválu nepočúvam. Mám kamarátky čo chodili do Ružomberka, tie si hlavne chválili nemocnicu, ale že ani Trnava nie je zlá. Ale tam je zas problém s ubytovaním na internáte. Držím ti palce v plnení si sna.

cookie29
26. okt 2020

Pokial neskúsiš nebudeš vedieť a možno budeš cely život ľutovať.

sisa_s
26. okt 2020

@kalvin pozri si kriteria na prijatie na danu skolu 🙂 zozen ucebnice na prijimacky a uc sa 🙂 pripadne sa pridaj do skupiny na fb danej skoly a tam daj otazku, z coho sa ucili na prijimacky 🙂

frota3
26. okt 2020

Ked ta to taha tak chod do toho, lebo skor lutujeme veci, ktore sme neurobili ako tie co urobime 🙂

zuzikak
26. okt 2020

treba zacat tym, ze si zistis ake su podmienky prijatia. Je mozne, ze niektore predmety ti budu postacovat z tvojej skoly a na niektore budes musiet spravit rozdielove skusky. Prip. ak sa neda, mozno by bola schodna cesta spravit posledne 2 rocniky strednej zdravotnej skoly...(ano budes mat sklz 2 roky ale zas ich co sa studia tyka dobehnes). Nevzdavaj to. Kym to neskusis, nevies, ci by ti to slo a ci by to bol ten spravny smer pre teba. Drzim palce - chod za tym....

alchemilkazltozelena
26. okt 2020

@kalvin v pohode... na pg fakulte som bezne mala spoluziacky kadernicky, predavacky a co ja viem co este... nemusis mat strednu skolu podobnu vysokej... nieje to podmienka a zaruka 100% uspechu

drahusa333
26. okt 2020

@kalvin urcite to skus...treba si mozno nastudovat niektore veci o ktorych na obchodnej nebolo ani pol slova, prip,ja som si po spš robila szš tak by som sa postupne ucila latinske nazvy casti tela, alebo si skus pozicat ucebnice zo szš a prechadzat si o com sa učia, co sa bezne ucia 4roky,pomaturitne 2, cize keby velmi chces tak do skusok na vysoku si vela veci mozes samodostudovat 😉

pseudomonas87
26. okt 2020

@kalvin ja mam kamoša, strednú ma vyštudovanu nejaký IT odbor, potom šiel na VŠ ošetrovaťstvo a istý čas robil ARO sestru, a teraz ma dokonca nejakú vedúcu pozíciu. Chod do toho, keď sa chce, da sa všetko! Držím palce

evica01
26. okt 2020

Jasne ze chod 👍👍👍 drzim palce. Si sikovny a vies co chces. Si super.

eriksonka1234
26. okt 2020

@kalvin ja mam známeho, ktorý z konzervatória, odbor husle, išiel na právo. Všetko sa dá, keď človek chce. Chod za svojím snom!