Môžem ísť na veterinu, keď som na odbornej škole?

25. júl 2022

Ahoj, som teraz na škole odbornej ale nie je to nič s biológiou, chémiou, mám úplne iné predmety. Tato škola ma nebaví, neucila som sa cele roky vôbec a ledva prechádzam. Ide o to že by som chcela ísť na veterinu na výšku ale viem že mám malú šancu, školu strednú na to zameranú nemam a ešte štúdiu venujem žiadny čas. Doslova som sa ani raz neucila. Myslite že ma zmysel ísť tam ísť a že ma zoberú ? Ten okruh otázok čo majú na stránke to znamená že tie otázky sa mám naučiť že možno niektoré tam budú? Z akých učebníc sa mám učiť? Mám ešte rok, chxela by som sa medzičasom pripraviť na tie skúšky a skúsiť to, ale mám strach ked sa tak neučim že mi to nepojde naučiť strašne veľa toho je. Pamätám že ked som sa raz za 100 rokov učila do školy tak mi to nešlo a vykašľala som sa na to. Môžu mi pomôcť nejaké tréningy na cvičenie ? Na pamät? Aké mi odporúčate ? Alebo ako sa učiť? Fakt, toho je strašne veľa keďže je to medicína a je to ťažké, mám nejakú šancu že ma zoberú ?
Alebo je tu niekto odtiaľ a vedel by povedať akw boli skúšky a štúdium ??

Veľmi by som bola rada za normálne odpovede, ďakujem

buberova
25. júl 2022

Tiež sa obávam či to nebude príliš veľké sústo keď možno nemáš vyšperkované študijné návyky...

amiaja
25. júl 2022

Cele roky sa neucis, ledva prechadzas, mas uplne ine predmety.. uprimne, sanca je podla mna minimalna ale za pokus nic nedas. Zacni sa ucit, pozri co vsetko ti treba, prihlas sa na doucovanie a kto vie, mozno sa zadari

luliu
25. júl 2022

Veľmi malá pravdepodobnosť, plus aj keby motyka vystrelila, tak sa tam treba aj udržať, čo je ešte ťažšie ako prijímačky 😉

luccija
25. júl 2022

Nie, na veterinu nemas ...naco si na skole, ktora Ta nebavi preco si ju nezmenila?

domi995
25. júl 2022

To, že ťa príjmu je väčšia pravdepodobnosť ako to, že tam ostaneš (prijímajú keď nemajú plný počet študentov aj menej úspešných - majú za to peniaze).. úprimne, chodila som na strednú veterinu a bola to celkom náročná škola, trebalo sa učiť každý deň.. najlepšie sa na výške uchytia tí, čo idú z gymnázia lebo majú premakanú chémiu. My sme zas mali premakanú prax (dokonca lepšiu ako študenti na VŠ ale oni to dobehnú). Takže môj osobný názor je, že by si sa tam trápila..ale všetko je možné, keď sa hecneš, naučíš sa učiť sa, vzdáš sa voľného času v istej miere, lebo je to naozaj ťažká škola a vieš, že toto je práca tvojich snov, tvoje povolanie čo ťa bude napĺňať a keď budeš mať takúto silnú motiváciu, zvládneš to. Ale musíš byť o tom presvedčená a mať to poriadne rozmyslené. nechcem zveličovať ale možno "stratíš" 6 rokov mladého života, kedy by si mohla študovať niečo ľahšie, cestovať atď...ale je to investícia do budúcnosti takže ak cítiš, že to je to tvoje (lebo byť doktorom je poslanie) tak choď do toho navzdory všetkého a nevzdávaj to (lebo aj plno dobrých študentov to v istom okamihu chce vzdať). Držím palce!
P.s. možno by som ti vedela zohnať orientačné materiály od spolužiačok ak by si mala záujem

hesloveslo
25. júl 2022

Autorka pre dobro tých nemych tvári....radšej to ani neskúšaj. Prepáč ale celý čas si školu flakala lebo si lenivá a hneď si to pri prvom neúspechu vzdala. Keď by si aj nejak vyštudovala a pochybis pri diagnostike a zabijes niekomu miláčika. Spôsobil traumu hneď niekoľkým ľuďom nevynímajúc to úbohé zviera

autor
25. júl 2022

@hesloveslo toho sa nebojte, ak by som vyštudovala a bola veterinárka, bol by to môj sen. určite by som nepochybila pri operácii alebo nebola ochotná pomôcť zvieraťu 😊 veď by som sa tomu venovala a bola by to moja práca, bola by som vyucena MVDr. 😊

tecko28
25. júl 2022

mozes, ak zvladnes prijimacky na urovni gymnazialneho uciva z biologie a chemie. Cize nie nejake vzorove testy co su na stranke, ale komplet 4 rocne ucivo a toho je dost. A MVDR nie su vyuceni, su to vystudovani lekari,

autor
25. júl 2022

@domi995 počula som práveže že berú len tých dobrých, lebo sa tam hlási veľa ľudí. ale premyslam a asi to spravím tak, že sa začnem učiť. zoženiem si učebnice, knižky a začnem sa tomu venovať. a možno už pri tom uvidím ako mi to pôjde a podľa toho uvidím či podám prihlášku. mohla by som poprosiť tie materiály? 🙏🏻 bola by som vám veľmi vďačná. a ten okruh otázok na skúšky, to znamená že tie sa tam môžu objaviť, alebo že tam budú podobne na ten styl ?

autor
25. júl 2022

@tecko28 tak som myslela, vyštudovaná doktorka veteriny, nie vyucena. ďakujem za opravu. bolo mi povedané že na skúškach sa objavia otázky za tie 4 roky z bio a chémie ale že tam budú otázky aj čo sa učí už na výške v 1. ročniku. aby mali prehľad a tí čo si pozreli aj viac ako učivo zo strednej, mali väčšiu možnosť sa tam dostat. neviem co je na tom pravdy, ale dáva to logiku.

luliu
25. júl 2022

Chémiu sa nenaučis, tu musíš chápať a keď nemáš základ, bude to ťažké .....

lindous
25. júl 2022

Okruhy tém na stránke sú tematické celky, v podstate osnovy gymnázialneho učiva, na prijímačkách budú konkrétne otázky z tých tém... Doučovala som pár gymnazistiek na prijímačky a aj baby, ktoré už boli na veterine chémiu a dostať sa tam je to najmenej... Ale ak si ochotná na sebe makať, tak všetko sa dá, no bez učenia to určite nepôjde a aj to ako sa učiť sa treba naučiť

laurita285
25. júl 2022

Kašli na to, škoda vytlačených papierov.

aeruginosa
25. júl 2022

A chces ist do Kosic na UVLF? Ja som kedysi este na gympli premyslala aj nad veterinou a dostali sa ku mne take dve testove knizky do KE - bio a chem, do 3000 otazok to bolo, tusim. No a tie otazky boli dost jednoduche.. v porovnani s tym, co bolo treba na prijimacky na humannu medicinu jednoznacne. Spoluziacka sla na veterinu do KE a sama povedala, ze to bolo take pohodove ucenie. Takze, ako tu uz bolo pisane, sanca sa dostat tu je (ak teda sa nic nemenilo), otazne je, ci sa udrzis. Skus si tie knihy o otazkami, ale aj gymnazialne bio a chem ucebnice zohnat a zacni sa pripravovat. Uz tam uvidis, ci tak velmi tu veterinu chces a si schopna sa zapriet a ci aj to ucenie pojde, alebo nie. No a neviem, do akej hlbky je vyucovana chemia/biochemia na veterine, ale radsej by som si zabostarala doucko uz aj kvoli prijimackam z nej. A mozno aj z biologie na genetiku a geneticke priklady.

buberova
25. júl 2022

Autorka k tomu tvojmu komentáru.. nehovor hop kým neskočíš.. ako môžeš vedieť už teraz že nespravíš chybu? Každý môže spraviť chybu aj skúsení ľudia a menej skúsení tým skôr.. trošku reality do tohto sna treba vniesť

domi995
25. júl 2022

@autor spolužiačka čo tam študuje mi napísala, že len z tých otázok na stránke budú otázky na prijímačkách

peszekiovad
15. dec 2022

Ja som študovala soš..zo zameraním na chov koni ..s chémiou a bio som nemala nič spoločné...ale zohnala som si učebnice testovnice kde su vypracované otázky...zohnala som si ucebnice zmaturuj z bio a chémie..chémiu idem od základov s douckom...
Zaprela som sa..mám dieťa..každú noc keď zaspí sadám za knihy a učím sa ..
Nie tak že sa naučím otázky a odpovede ale tak že to aj chápem...
Na prijímačky idem 2023..
Mám dieťa ...takže to budem mať náročné ale nevzdám sa.🙂

peszekiovad
15. dec 2022

A ja som zo školy 10rokov von...
A priprav sa aj na to že latincina...
Už v testovniciach sú otázky kde treba vedieť latinské názvy..napr ako je mozok..a nestačí vedieť že je to odpoveď B ale treba vedieť všetky 4latinske názvy čo to znamená...lebo v otázke o 2sttany ďalej máš práve z tých 4 odpovedí ďalšiu...takže naozaj sa k tomu treba postaviť zodpovedne...a aj ja som školu flakala lebo ma nebavila..ale toto ma baví...baví ma chémia aj keď začínam od základov a milujem napr anatómiu...takže držím ti palce zatni sa a začni si pestovať režim nočné denne učenie..a nie že a terwz sa mi nechce veď neskôr

terry658
15. dec 2022

Ja som sa na medinu začala učiť v treťom ročníku a spravila som prijímačky. No všetok môj voľný čas som trávila len za knihami. Cca 7 hodín denne. Síce som študovala gympel ale mali sme veľmi zlú chémiu a biolu. Takže som sa tieto dva predmety musela naučiť sama.

peszekiovad
15. dec 2022

Aj teraz ..uspala som malého idem si urobiť kávu a začína mi nočná sichta chémia :D

autor
17. dec 2022

@peszekiovad tak dajte vedieť potom ako ste dopadli na skúškach 😊 mozem sa spýtať z akých učebníc sa učíte ? učíte sa ako keby “odzaciatku” ten predmet alebo ste niečo vedeli? mate aj nejakého doučovatela z chémie alebo biológie alebo sa učíte sami?

peszekiovad
26. máj 2023

Klasika...z univerzity prípravné testy biológia a chémia a potom zmaturuj z bio a chémie

terry658
26. máj 2023

Musíš sa naučiť ucit6sa. Sedieť na stoličke hodiny a učiť sa stále dokola každý deň. Bez toho to nepôjde. Ak si ochotná tomu venovať odteraz až do maturity 100% voľného času tak šanca tu je. Samozrejme je potrebné začať mať dobré známky aj v škole lebo sa tam ráta aj priemer zo strednej a sú zato body. Držím prsty.

peszekiovad
20. jún 2023

Ahojte tak ja som urobila na hygienu na 6rocne..zobrali ma...ale zároveň ma vyradili..lebo vraj som porušila podmienky školy a to že som zle nasledovala miestnost..nie podal ich predstáv .takže ma prijali aj na sestru aj na HP ale zial

peszekiovad
20. jún 2023

@terry658 ja som teda dobré známky nemala ...a zo školy som von 12rokov ..chémiu som s anikdy neucila..a že by som tomu venovala 100%casu to tiež nie ..a vzali ma

terry658
21. jún 2023

@peszekiovad tak každý má inú výbavu na učenie. Ja sa musím všetko nabifliť. Vy máte očividne skvelú hlavu na učenie. Ticho závidím.

peszekiovad
26. jún 2023

@terry658 ale kde vôbec skôr to bolo o šťastí..mám doma 3rocne dieťa a nemám čas sedieť nad knihami..🙂 toľko koľko by som potrebovala..ale platí jedno zlaté pravidlo..ak to veľmi chces všetko zvládneš...🙂 Takže ak je to tvoj sen chod do toho záber a budeš šťastná 🙂