Medicína verzus veterina

16. okt 2022

Ahojte, ako sa dajú zvládnuť jednotlivé ročníky na medicíne?! Príp. je veterina jednoduchšia?! Ktorá medicína je o.k. na Slovensku?!

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuriatkocervene
16. okt 2022

Myslím, že veterina bude obsahovo na učenie o niečo ťažšia. Predsa len to je štúdium zamerané na veľa druhov zvierat a ich sústav. Medicína je zameraná len na jeden druh a tým je človek ...
No čo sa týka praktického hľadiska si myslím opak, že medicína bude predsa len náročnejšia, pri človeku a jeho zdraví máš ovela väčšiu zodpovednosť ako pri zvierati ... ďalej práca s ľuďmi býva psychicky niekedy veľmi náročná a nevďačná, zatiaľ čo pri zvieratách to môže pôsobiť na teba aj ako terapia 😁🐕💕, pokiaľ ich miluješ.

panelacikova
16. okt 2022

akosi nerozumiem otázke. ty si vyberáš podľa náročnosti? inak ale rozoznávaš, že liečiť ľudí a zvieratá je podstatný rozdiel, že? ak máš k obom absolútne rovnaký vzťah, tak OK, vyberaj podľa náročnosti. ja si napríklad ale neviem predstaviť odrodiť nejakú kravu. mám na mysli klasickú, 4-nohú 😀

kiki68
16. okt 2022

Veterina je tazsia, nasho veta manzelku nenechali prejst statnicu ani tehotnu, mesiac pred porodom. Musi po porode este zase rok ist a dorobit tu statnicu. Ako veterina je oproti medicine zlata bana. To mozem povedat ako klient viacerych top vet klinik. Poznam vela vetov a aj ludskych lekarov. Ako pri humannej medine sa o dost viac namakas v nemocke, pri veterine mozes mat vlastnu prax doma a specializovat sa na rozne odbory je dnes uz vo vet samozrejme. Univerzitu na vet odporucam bud Brno ( naozaj super ) alebo Vetmed Uni Wien ( super skrz moznost praxe priamo na Uni). Humannu medinu zase Hradec Kralove alebo Prahu. Ak vies nemecky/ anglicky tak tiez Vieden . Moja mama pripravuje ludi na medinu a veterinu, takze presne vieme ze kde ako

kiki68
16. okt 2022

@panelacikova ak sa nevie lekar spravat s uctou ku krave, tak nema co ist k zene. To je cele. Musis mat uctu k tomu povolaniu a pacientom. Potom to vyzera tak, ze zeny rodia horsie ako tie kravy na jrd a su urazane.

margaretka_
16. okt 2022

Ja si myslim, ze na veterine su narocne tie medzidruhove rozdiely, ale na medicine si myslim, ze je viac veci narocnejsich, v humannej medicine su predsa len ine moznosti ako pre zvierata. Som absolvent veteriny.
A ako niekto pisal, ze praca s ludmi je narocna a so zvieratami je to lepšie. Netreba zabudat, ze aj tie zvieratá maju vacsinou majitela... 😀

panelacikova
16. okt 2022

@kiki68 ty si celkom nepochopila môj príspevok. tu nejde o úctu k žene, ale o to, že jednoducho mne je proti srsti napríklad robiť také úkony ako pôrod alebo operáciu u zvieraťa, hoci zvieratá mám rada a neubližujem im. aj samotné kúpanie či iná starostlivosť, jednoducho nie som stavaná pre život so zvieratami. ľuďom pomáhať (aj fyzicky) nemám problém. preto vidím naozaj rozdiel odrodiť kravu a ľudskú bytosť.

panelacikova
16. okt 2022

@kiki68 akože v konečnom dôsledku súhlasím, že veterinár (už vyštudovaný s praxou) to má jednoduchšie ako "ľudský" lekár. ALE, musí tie zvieratá fakt milovať. a na toto nie je stavaný každý. tak som to myslela, ale hádam si mi porozumela 🙂

kiki68
16. okt 2022

@panelacikova kto nechce pracovat so zvieratami, ale aj s ludmi, tak veterinu nerobit. Lebo je tam dost prace aj s ludmi. Casto je to prave o tom, ze ten majitel nechce pochopit diagnozu, nechce prijat veci. Proste tazke povolanie v tomto smere. Ale je to zlata bana skrz to, ze mas moznost mat prax doma, pripadne robit napr dermatologiu, co je ryzovacka prachov v takom style, ze za mesiac mozes na Maldivy. Moj ucet na veterine bol aj okolo 4000 eur za tyzden. To

panelacikova
16. okt 2022

@kiki68 peniaze nie sú všetko 🙂 musíš mať k tomu aj vzťah, bez toho to nejde proste. to snáď uznáš. a o tomto tu celý čas píšem.

kiki68
16. okt 2022

@panelacikova to ano, preto zalezi na tom, ci s tym chce vobec clovek robit. Napr moj muz ma medinu a robil iba v labaku a teraz v kancli. Tam je to naozaj o tom, ci chce clovek pracovat s ludmi, zvieratami. Stale sa da skoncit vo vyskume, v labaku. Ako ja si neviem muza predstavit pri ludoch, on nema taku empatiu. On to studoval kvoli rodicom.