Medicína verzus architektúra

9. apr 2023

Dobry den.
Viem, ze odbory, ktore su velmi odlisne, ale keby si mate vybrat vy, ktory z nich by ste si vybrali a preco?

deti95060810
9. apr 2023

nemám ani na jedno...🙂
ale asi medicínu...

nikiki29
9. apr 2023

To čo by som si vybrala ja, nemá žiadny vplyv na tvoj výber… ak sa nevieš rozhodnúť, musíš si položiť iné otázky…

maxalla
9. apr 2023

Oba su velmi tazke. Osobne by som brala asi architekturu.

deimosko
9. apr 2023

Architekturu

lujza123
9. apr 2023

Architektúra lebo mam k tomu blízko, baví na to. Už ako dieta som stavala rôzne domčeky - z lega, z krabíc. A mám rada kreatívnu prácu, tak isto mi vyhovuje byt na voľnej nohe a sam sebe pánom.

Medicína ma naopak vôbec ničím nepriťahuje, možno akurát psychiatria 😐. Podľa lekár nemá takú slobodu, v nemocnici býva prísna hierarchia, do toho nariadenia/obmedzenia z poisťovní, toto by mi dosť prekazalo

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brendaa
9. apr 2023

Medicínu ak na to máš predpoklad

simsalabim
9. apr 2023

Medicinu, lepsie uplatnenie aj pomoc sebe aj rodine.

terezka1947
9. apr 2023

No,ak sa rozhodujete medzi týmito odbormi,tak napíšem,že lepšie zlý architekt ako zlý lekár.
Hádam vieš najlepšie,čo v živote chces robiť.

lindous
9. apr 2023

Ja ani jedno, inak by som to študovať išla... Ale ak by som musela, tak asi medicínu, k prírodným vedám mám blízko, štúdium by ma asi aj bavilo, prax už nie...ale teda umenie nie je moja šálka kávy už vôbec 😅 ... Ale každé povolanie má svoje pre a proti... A jasné, treba k tomu pristupovať aj racionálne, ale aj počúvať nejaký ten vnútorný hlas, lebo inak je štúdium utrpenie a aj životom sa lepšie pláva, keď práca napĺňa 😊

marca12
9. apr 2023

Jeej medzi tymito dvomi som si aj ja vyberala a vybrala som si technicky smer a nelutujem. Podla mna mas vacsiu volnost pri architekture,ale aj zodpovednost,no ta zodpovednost je predsa len ina ako pri ludskom zivote.

zmrzlinka2021
9. apr 2023

Architektura.

A preco?
Pretoze som velmi citliva osoba a neviem sa odosobnovat od utrpenia ludi

janewithane
9. apr 2023

Som socialny typ takze jednoznacne medicinu

sissy27
9. apr 2023

Ja medicinu, lebo mi je blizsia ako architektura. Velmi zjednodusene - skor sa vysporiadam s masivnym krvacanim ako s vykresom 😃
Ale na obe musis mat predpoklad a nie len, ze rodina ta tlaci… ale ako architekt toho asi pokazis menej ako lekar 🤷‍♀️

vroni
9. apr 2023

Ani jedno. Medicínu by som psychicky nedala a na architektúru mi chýba akýkoľvek talent.

u2jana
9. apr 2023

Medicinu, lebo mam stavebnu, robim s architektmi

heln
9. apr 2023

architektura, lebo krv....

oli18
9. apr 2023

Ja architekturu. Asi som to robila v minulom zivote, alebo budem 😃.