Medicína - odbor chirurgia

26. aug 2022

Dobrý večer, čo hovoríte na tento odbor v oblasti medicíny ? Išli by ste ho študovať ? Prípadne v ktorom odbore môžem nájsť najväčšie uplatnenie ? Aj finančné…

pribinak
26. aug 2022

Finančne? Platnicka chirurgia, zobáky a kozy

Som si doteraz naivne myslela, že tí, ktorí chcú ísť na medinu, tak chcú v 1. rade liečiť ľudí a až potom zarábať
Som naivná, neskutočne

aeruginosa
26. aug 2022

Neviem, ci som dobre pochopila, ale tvoj prispevok znie trocha matuco, tak pre istotu. Najprv sa studuje vseobecne lekarstvo, az nasledne sa robi atestacia v prislusnom odbore.
Uplatnenie najdes v kazdom odbore.
Podla financii by som sa teda neriadila.

drake122
26. aug 2022

Nedá sa isť nikde vo svete priamo študovať len chirurgiu. Vyštuduješ všeobecné lekárstvo a postgraduálne si môžeš vybrať chirurgiu a na tej ceste pokračovať. Uplatnenie si nájdeš, žiaden lekár nie je na sociálne prihlásený ako nezamestnaný dlhodobo. Ale keď si vyštudovala, nezostaň v Slovakistane, ak chceš finančne prospievať. Smer Rakúsko/Nemecko/švajčiarsko najlepšie. Ak si smutná za rodinou tak aspoň ČR... a keď to chceš robiť len z naivneho presvedčenia pomáhať a bla bla tak radšej zabudni. Vyber si informatiku potom, dobré peniaze a takmer žiadna zodpovednosť...

lindous
26. aug 2022

Podľa toho čo vnímam okolo seba, chirurgia patrí k tým odborom, od ktorých sú ženy veľmi odrádzané a sú v ňom veľmi podceňované... Ale v konečnom dôsledku záleží len od teba čo ťa bude napĺňať najviac a kde sa vidíš... No všetky moje kamarátky, ktoré začínali medicínu s tým, že chcú byť chirurgičky, skončili po skúsenosti z praxe s iným zameraním

autor
26. aug 2022

@lindous áno, rozumiem, že najprv všeobecné lekárstvo a potom si vyberiem odbor, atestácia, atď. Len som chcela vedieť, v akom odbore medicíny by som našla najväčšie uplatnenie, aj finančne aby to bolo tak vysoko OK. Ale aké sú + a - pre chirurgiu ?

autor
26. aug 2022

@lindous nechcela som konkrétne vás označiť, nejde mi to už upraviť 🙂

dskjhfdlkdjhl
26. aug 2022

Najlepsie bude, ak najskor medicinu vystudujes a potom najlepsie zistis, kam ta to taha.

drake122
26. aug 2022

Plat máš tabuľkový bez ohľadu na odbor keď prvý krát nastupiš po škole. Po atestácii a odrobenými rokmi sa Ti potom zvyšuje, ale to nezávisle od odboru. Potom, keď už máš atestáciu a nejaké skúsenosti, môžeš isť do sukromného sektoru a tam sú potom značné rozdiely medzi odbormi, hlavne preto, že niektoré odbory môžu poriadne "vycucať" peňaženky "zákazníkov" a iné odbory sa zase paradoxne zadĺžia, lebo si musia kúpiť prístroje na obrovské peniaze na hypotéky aby mohli fungovať... Ak ostaneš celý život niekde v nemocnoci ako zamestnanec, máš relatívne menej starostí celkovo, ale v niektorých odboroch sa naozaj viac oplatí isť súkromne.

lindous
26. aug 2022

Naozaj choď krok po kroku a uvidíš, kde sa nájdeš...všetky kamarátky skončili inak ako si predstavovali, lebo počas štúdia ich oslovili rôzni vyučujúci a lekári na praxi a vyprofilovali sa časom..

sisa_s
27. aug 2022

Co znamena plat vysoko? A v prvom rade sa uc, aby si sa dostala vobec na skolu, na rozhodovanie o lukrativnom odbore budes mat cas 6r 😀

daniela2202
27. aug 2022

Dobrá voľba, a isto aj neurológia - tých je žalostne málo

yoxinka
28. aug 2022

Tak v prvom rade by som išla tú medicínu študovať, lebo mám pocit, že si to trochu predstavuješ, ako hurvínek válku. Na chirurgiu treba mať aj nejaké predpoklady, poznám len jediného medika, ktorý ešte pred tý , ako nastúpil na medinu, chcel byť detský kardiochirurg a rozhodne ho k tomu nehnali nejaké finančné pohnútky, inak nikto z medikov nevedel, kde skončí. Ešte k tomu chalanovi, ktorý chcel byť kardiochirurgom. Bol prémiantom ročníka. Chodil na všetky operácie, všade sa natisol, všetko chcel vedieť/vidieť. Už ako študent sa s chirurgmi bavil ako rovnocenný. Keď sa doktori niečo pýtali, všetci spolužiaci kukali ako vyhúkané sovy a on dával také vedomosti, že to nechápali ani tí doktori. Bol tomu totálne oddaný, nič iné ho nezaujímalo, len detská kardio a robil pre to VŠETKO. Dnes je detský kardiochirurg.

medica88
30. aug 2022

Najväčšie uplatnenie budeš mat v tom,v čom budeš dobrá. A keď budeš dobrá v hociktorom odbore, následne sa uplatnis a následne budeš aj dobre zarábať. Je jedno v com,len v tom bud perfektná

zuzana76
19. jan 2024

zubar, ocny chirurg, plasticky chirurg,