Mám učňovku a dorábam si maturitu. Dostanem sa na vysokú školu?

alzbeta44
15. sep 2024

Mám Vyštudovanú učňovku plus tento rok maturujem.
Chcela By som ísť na vysokú školu ale neviem či by ma z učňovky zobrali. Je to možné dostať sa na vysokú školu z učňovky keď spravím maturitnú skúšku ?

betulinka1
15. sep 2024

@alzbeta44 Ano zsamozrejme. Kludne chod do toho.

marianarem
15. sep 2024

@alzbeta44 Dnes uz na mnohych VS vobec nie su prijimacky a beru kazdeho, takze dostanes sa a mozes si este aj vybrat skolu. U nas napriklad ale nie je zase az take lahke sa udrzat, z matematiky napriklad vyleti aj polovica. Takze papierovo tvoje doterajsie vzdelanie nie je problem, len by som si skusila zistit, ake su na tvojej vybranej skole zhruba naroky. Najlepsie sa poradit s niekym, kto tam studuje alebo uci.

mojemenonikto
15. sep 2024

@alzbeta44 Na väčšinu VŠ je podmienkou ukončená maturita. A je jedno, či je to učňovka, alebo gymnázium. Snaž sa pochytať čo najlepšie známky a potom choď na výšku, určite. 😉

rozculena
15. sep 2024

@alzbeta44 myslíš,že zmaturuješ zo slovenského jazyka?🙄

hipuska
16. sep 2024

@rozculena a prečo by nemala?

andaluzia12
16. sep 2024

Mala som na VŠ spolužiačku - kaderníčku. Prijať ju prijali, vydržala 3 semestre … samozrejme nemusí to byt tvoj prípad …

thirstymonk
16. sep 2024

Ja som z gymnazia a vydrzal som az 5 semestrov 🤣

lilke
16. sep 2024

Spolužiak na ZŠ ledva preliezal so 4, potom učňovka. Robil. Ale nejak sa našiel, pozmenil si priority, dorobil maturitu, výšku. Je právnik.

svetlonos
16. sep 2024

@rozculena
ale prosím ťa. Mne keby na ZŠ nikto pivedal, ze budem maturovať z matiky, opýtam sa ci je slepý alebo sa zbláznila?! Alebo ma chce vysmiať. Diktaty tiez žiadna výhra a úvahu som mala na výbornú.
Nedžub hneď z rána.

svetlonos
16. sep 2024

@alzbeta44
jasne ak mas na to podmienky a disciplínu, tak zvládneš.

sorscha
16. sep 2024

Jasné mám kamarátku, ktorá mala učňovku, lebo ju neprijali na strednú (90 roky).Neznášala to tam, ale spavila si maturitu, verila si, že to dokáže a skončila vysokú školu pedagogickú a teraz učí na základnej škole.

cookie29
16. sep 2024

A na aku VS chces ist? Taka medicina asi bude mimo, ale povedala by som, ze problem nebude dostat sa na VS, ale udrzat sa tam. Ja som tie maturity z ucnovky parkrat videla. Bohuzial, vacsinou je to fraska. Takze treba na sebe maknut a makat. Nemozne to nie je.

h2
16. sep 2024

Mala som známeho, čo išiel z učňovky na matfyz, aj ju skončil, aj PhD si spravil.

ivett1
16. sep 2024

@alzbeta44 určite, len musíš chcieť a makať na tom

januska12323
16. sep 2024

Podmienka prijatia na vš je maturita, niekde sa robia aj prijímačky, keď ťa prijmú potom to už bude na tebe či sa dokážeš udržať.

janka1011
16. sep 2024

@alzbeta44 dostať sa možno dostaneš, no tie vedomosti ti chýbať budú...predsa len rozsah učiva na učňovke je niekde inde ako na gymnáziu...ALE nič nie je nemožné, ak ti to páli a budeš makať, nevidím dôvod, prečo by si VŠ nemala spraviť.

dextersk
16. sep 2024

@alzbeta44 ked spravis maturu tak uz asi nebudes mat ucnovku ale maturu 🙂