Mám skúsiť SZŠ?

jessicaaaaaaa
25. jan 2024

Dobry deen, som v devuatom rocniku a popravde nevir co urobit
Chcem byt v buducnosti záchranarka a proste pracovat v okruhu zdravotnictva.
Rozmyslala som tak, ze by som skusila strednu zdravotnicku skolu a neskor na vysoku, no citam tu na stranke ze je lepsie ist na gymnazium a potom na vysoku.
No neviem lebo pochybujem, ze sa na gymnazium dostanem, ja praveze ani neviem ci ma zoberu na zdravotnicku skolu
Znamky tak celkom fajn mam, na vysvedceni teraz same jednotky a 3 dvojky mam- chemia, matika a slovensky jazyk.
No nie som moc ten studyjny typ, na gymnaziu je to vraj narocne. Tak fakt neviem.
Len mi poradte prosim

Dakujem🫶🏻

ibatanecnica
25. jan 2024

ak si rozhodnutá ísť do zdravotníctva a nechceš ísť na medinu - MUDr. tak skôr by som brala SZŠ: Potrebné vedomosti v tejto oblasti získaš aj tam.

lilianka28
25. jan 2024

@jessicaaaaaaa Ak chceš byť záchranárka, tak nemusíš ísť na gymnázium. Tu ti stačí ísť SZŠ odbor praktická sestra a následne VŠ odbor urgentna zdravotná starostlivosť.

mayami
25. jan 2024

@jessicaaaaaaa veď keď vieš, že chceš pracovať v zdravotníctve, tak načo na gympel? SZŠ jednoznačne

kacena4
25. jan 2024

ahoj, neter isla na strednu zdravotnícku a odtial hravo zvládla prijímačky na VS zachranar

domi2425
25. jan 2024

@jessicaaaaaaa urcite zdravotka😇ked by si sa aj rozhodla ze na vysku nepojdes tak sa zamestnas na 100% vo svojom odbore, aj na VS ti to pomoze lebo dost praxe budes uz mat za sebou.. s gymplom to bude tazsie bez VS aj na VS

zoja1234
25. jan 2024

Určite SZŠ, lebo na gymnáziu ti hrozí problém, ak niesi študijný typ. Po ukončení SZŠ mas aspoň "remeslo" v ruke, po gymnáziu môžeš ísť tak ulice zamerať. Na zdravotke sa naučíš dosť užitočných vecí, a hlavne aj z praxe, ved študenti chodia praxovať na oddelenia do najbližšej nemocnice ako povinnú prax. A počas toho uvidis, ze ktoré zameranie alebo okruh vrámci zdravotníctva ta baví a láka, a máš vyhraté.

erikaa09
25. jan 2024

Ja som vyštudovana masérke a mam 2 spolužiakov ktorí šli potom na vyšku odbor záchranár ;)

jessicaaaaaaa
autor
26. jan 2024

Ďakujem vám všetkým veľmi🥹🫶🏻