Mám šancu dostať sa na nejakú vysokú školu, keď mám priemer 2,5?

matka3341
18. jan 2023

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadne toho, či mám šancu sa dostať na nejakú vysokú školu s priemerom 2,50. Mala by som záujem študovať psychológiu, pedagogiku alebo aj marketing.

bluemoon24
18. jan 2023

@matka3341 na drtivou vetsinu vysokych skol se delaji prijimacky. Prumer na SS je absolutne nepodstatny.

strasko
18. jan 2023

Určite áno 🙂 Držím palce v štúdiu 🙂)

lindous
18. jan 2023

Pozri si podmienky prijatia na jednotlivé fakulty a odbory, o ktoré by si mala záujem 🙂 nepovedala by som, že priemer je úplne nepodstatný napr.pri učiteľstve sú mnohé kombinácie bez prijímacej skúšky a pri veľkom počte uchádzačov sa berie do úvahy práve ten priemer, marketing na tom bude asi podobne....ale ak je prijímacia skúška, tak tá má omnoho väčšiu váhu a ak nie je, tak ide najmä o priemer z maturitnej skúšky, na ktorej to ešte stále môžeš vytiahnuť na dobré známky, prípade z kľúčových predmetov a z tých asi budeš mať fajn známky, keď ich chceš ďalej študovať...

kacena4
18. jan 2023

urcite mas sancu ak chces studovat nieco co ta bavi, zvladnes to aj s priemerom 3,5. lebo mas o to zaujem. ak chces len preto aby si studovala nebude ta to bavit ani s priemerom 1 a vykasles sa na to. drzim palceky (inak ja uz studujem 2 vysku a mala som podobny priemer)

gemerka17
18. jan 2023

Šancu jasne ze máš. Podaj si viac prihlasok na viacej škôl. Niekde berú bez prijmaciek, niekde zas sú. Co škola to iné podmienky prijatia. Len potom pozor na VŠ. Ak ti hovorili, že jedna maturita je ako jedna skúška na VS tak áno rozsahovo je to pravda. Čiže treba sa učiť, aby si skúšky porobila. Nikto netvrdí, že musíš mat Áčka ale aj na to Ecko musíš dačo vedieť.

cherryyyy_lady
18. jan 2023

A na akú strednú školu si chodila?

matka3341
autor
18. jan 2023

@cherryyyy_lady Hotelová akadémia. Tento rok maturujem 😊

slavomira236
18. jan 2023

@matka3341 no na hotelovu to máš teda slabe

danieladeley
19. jan 2023

@matka3341 ked rozmyslas nad pedagogikou, co by si asi tak chcela ucit s priemerom 2,5?

cherryyyy_lady
19. jan 2023

@matka3341 Tak ja si myslím, že to zvládneš úplne v pohode, nie je to najľahšia stredná (samozrejme sú aj ťažšie:D) a psychológia je jeden z najľahších vš odborov. Pedagogika je už ťažšia a na marketingu máš myslím matematiku. Tak záleží aj na tom, ktoré predmety ti nešli. Môj spolužiak išiel z obchodnej akadémie na zdravotnícku vysokú a zvláda to v pohode.

matka3341
autor
19. jan 2023

@danieladeley poznám mnoho ľudí, ktorí mali horší priemer ako ja. Momentálne, študujú manažment. No, poznám aj takých, čo práve študujú na právnej fakulte UPJŠKE a mali priemer 3,50. Čiže ja si myslím, že by som to mala aspoň skúsiť.

danieladeley
20. jan 2023

@matka3341 to nehovorim, ze by si nemala skusit, mna lem zaujimalo, nad akou kombinaciou predmetov uvazujes

janka_lolo
23. jan 2023

Určite máš veľkú šancu, dcéra a mladší syn neboli najlepší žiaci aj tá 4 bola na vysvedčení z jazykov a dcéra tento rok končí VŠ a syn skončil minulý rok VŠ, nemali samé A, sem tam bolo aj to E ale podporovali sme ich v tom čo chceli a bavilo ich to, a ani jeden sa nepretrhol od učenia a príprav do školy, keby chceli mohli mať aj lepšie známky ale im stačilo, že prešli a obom pomohli, že sa dostali do praxe v tom 4 ročníku už a teda aj tá teoretická časť im šla ľahšie, aj diplomovky obaja zamerané na oblasť čo ich baví