Mám pokračovať v štúdiu?

imbluefoxx
17. máj 2023

Ahojte študujem na VŠ a akurát dokončujem titul Bc. a neviem čo ďalej. Škola a odbor ktorý študujem ma vôbec nebaví a neplánujem sa zamestnať v tom odbore. Nepáči sa mi systém školy, učitelia, proste nenávidím tu školu. Ľutujem že som tam išla alebo že som neskončila skôr. Viem čo chcem robiť a na to si chcem spraviť kurz s akreditáciou. Lenže neviem či si chcem dorobiť Ing. alebo sa na to vykašľať. Z tej školy mám len stres. Keď rozmýšľam nad tým že to ukončím sa cítim konečne voľne. Keď si predstavím že tam už nemusím chodiť. Ale tie tri písmenka pred menom sa môžu hodiť ale neviem či mám silu a nervy tam byť ešte 2 roky. Prosím o radu.

vamajka
17. máj 2023

@imbluefoxx Aka to je skola

zuzanka.zuzu
17. máj 2023

pokračuj vrámci príbuzenského programu, kludne aj iná škola v inom meste

lula313
17. máj 2023

Aku chceš radu? Už si tam zabila tri roky zivota, statnice už nie sú to, čo bývali, hravo sa to dá zvládnuť, je to len o prekonaní odporu. Ani praca, ktorú si v budúcnosti najdes, tá nemusi bavit, tiež sa nedá menit donekonecna. Už to vydrz a nejako tie dva roky doklep. Ak sa zaujimas o iný odbor, správ si reakvalifikaciu, alebo MBA program z odboru a venuj sa tomu popri škole.

imbluefoxx
autor
18. máj 2023

V mojom odbore sa nedá pokračovať v inom meste, iba v zahraničí a vám sa to povie že už to proste dokončiť ale mňa vôbec nebaví a nedávam to psychicky

kris_tin257
18. máj 2023

Úplne ti rozumiem, bola som na tom tak isto, vyriešila som to tak že som si dala externé štúdium a išla robiť to čo ma baví 😊 školu som dokončila externe a pracujem v odbore ktorý ma baví čo so školou nemá nič spoločné

lindous
18. máj 2023

Nebola by to normálne moja prvá rada pre každého, ale v tvojom prípade by možno bolo fajn povedať si, že si dáš rok na toaby si si spravila ten kurz a uvidíš aké budeš mať možnosti sa zamestnať, ako sa ti bude dariť, ako budeš spokojná .. Ak by to nebolo podľa tvojich predstáv a zistila si, že školu bude lepšie dokončiť, vždy sa môžeš na druhý stupeň vrátiť s novým elánom, keď to teraz už nedávaš 😊

sajmonka_1216
18. máj 2023

@imbluefoxx ak to nechceš robiť, zbytočne to budeš študovať ďalšie 2 roky a psychicky sa trápiť

imbluefoxx
autor
18. máj 2023

@kris_tin257 to je super, tiež som chcela ísť ma externe len na mojom odbore na to musí byt vážny dôvod ako napríklad tehotenstvo, inak mi externe len tak nedajú

imbluefoxx
autor
18. máj 2023

Ďakujem za rady

sajmonka_1216
18. máj 2023

@imbluefoxx to externé si nemýliš s individuálnym plánom? na externé štúdium môže ísť ktokoľvek a žiaden dôvod sa neuvádza