Mám pokračovať v štúdiu?

metjuxx
4. mar 2021

Ahojte, chcel by som sa s vami poradit...
Dokoncil som trojrocne studium a chcel by som ist dalej na nadstavbu kvoli mature , len ked zijem s mamou sam tak je to take tazsie...dokonca mother je zato aby som siel do zahranicia za bratom kvoli lepsiemu zivotu, rozmyslam nad tim uz dlho ale neviem si pomoct kedze maturu fakt chcem.

Mam 18 a robim v jednej nemenovanej fabrike na dobu neurcitu, nemam problemy zo ziadnou pracou ale moj nazor je taky ze bez maturity je to proste take a ked som este v takom veku mohol by som si to dorobit popripadne ist vyssie...

Nazory popriadne rady? Vdaka pekny den všetkým

nelca84
4. mar 2021

@metjuxx maturitu určite dorobiť, čo aj externe

nafka0483
4. mar 2021

@metjuxx Dobre rozmyslas, maturitu si radsej urob teraz, neskor bude tazsie vratit sa do studijneho modu a dorobit si ju.
Ak je to mozne, tak by som si maturitu urobila externe a popritom ostala v aktualnej praci. Pises, ze mas zmluvu na neurcito, co znie dobre. V tychto casoch je vsetko take neiste, takze by som neodchadzala z prace, ktora je akou-takou istotou a nesla skusat stastie do zahranicia.
Najprv maturitu, dovtedy pracovat a po mature sa uvidi ake budu aktualne moznosti.

makova333
4. mar 2021

@metjuxx jednoznacne maturitu dorobit

ivangeline
4. mar 2021

Dorobit. Jednoduchsie je teraz,ked si uz na skole a vies co ako..ako sa k tomu dokopat neskor. 🙂 Po maturite mozes za hranice..alebo len pracovat... a pomyslat na vysku ci inu specializaciu,ktora ti pomoze.. Fakt je jednochsie teraz ako si robit prestavku.

marca12
4. mar 2021

Urcite dorobit maturitu,mas cely zivot pred sebou,narobis sa este dost aj zahranicie ta pocka.

osky
4. mar 2021

@metjuxx rozmxslas dobre.
Urcite si urob maturu.
Ist do zahranicia na skusy mozes ist aj o rok,dva neskor.
A vzdelanie je jedina vec,ktoru ti nikdy nikto nevezme.
A cim lepsie,vyssie vzdelanie mas,tym je to potom v zivote jednoduchsie.
Ak mate financne problemy,skus sa v skole informovat,mozno sa da vybavit nejake stipendium a pod.

teleskop
4. mar 2021

@metjuxx maturitu treba

katkami123
4. mar 2021

@metjuxx určite si dorob maturitu ešte, tie 2 roky navyše ta už nezabijú a pracovať zatiaľ mozes niekde cez vikendy. Potom, keď už budeš pracovať sa ti už nebude chciet učiť a budeš to zbytocne lutovat.

metjuxx
autor
5. mar 2021

Dakujem vsetkymm👍

danusa63
5. mar 2021

@metjuxx z praxe bez maturity sa nikdy vo fabrike nemôžeš stať majster/líder/vedúci

metjuxx
autor
5. mar 2021

@danusa63 je mi to jasne