Mám 26, dve malé deti a uvažujem o ďalšom vzdelávaní

zuzanka66
1. jan 2024

Ahojte . Mám strednú pedagogicku skolu,odbor ucitelka v MŠ. Pracovala som ako ucitelka v MŠ . Momentálne som doma s dvoma detmi .. Uvažujem že sa potrebujem pohnúť ďalej . Som za tie roky unavená ešte stále neodychnuta a neviem si síce este predstaviť ucit sa na skúšky a pod . ale vsade u nás v okolici po dedinách hľadajú nie ucitelky ale rovno riaditeľky(viem že na to zatiaľ stačí 5r prax) ja ju zatiaľ nemám lebo som nestihla toľko odučiť po skole . Ďalej uvažujem že aj keď či mám študovať predprimárnu pedagogiku alebo niečo iné (rozmýšľala som aj nad špeciálnou pedagogikou alebo poraďte čo by som si iné mala vybrať ..) Popripade sú nejaké doplnkové štúdia po strednej skole (na miesto VŠ) Atestačne vzdelávanie je zrejme len pre práve zamestnaných ak sa nemýlim však ? Mam už 2 roky rozposlane žiadosti do MŠ po okolici a rozposlala som ich do dalších miest a obci a doposiaľ som si nenasla prácu . Neviem čo si mám myslieť …

zuzana76
1. jan 2024

@zuzanka66 ako vychovavatelka do skoly si neskusala?

alchemilkazltozelena
1. jan 2024

@zuzanka66 skús asistent učiteľa v ZŠ.

zuzanka66
autor
1. jan 2024

@zuzana76 nie do škôl som si nedávala ale poviem pravdu radšej by som MŠ .. ale vyzera to tak že ak chcem nejakú prácu tak si dam ziadost aj do SKD

zuzanka66
autor
1. jan 2024

@alchemilkazltozelena môžem byt aj ako asistent so strednou pgčkou?

viera77
1. jan 2024

@zuzanka66 Tiež mám ukončenú SOŠPg - Učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo, externé pomaturitné štúdium (popri práci, deťoch, domácnosti), prax ako učiteľka v MŠ a aj pedagogická asistentka v MŠ. A tiež sa chcem pohnúť ďalej - práve študujem externe na VŠ odbor Predškolská a elementárna pedagogika, zatiaľ Bc. Ak by som sa rozhodla ísť ďalej, tak ešte dobre zvážim vhodný odbor pre magisterské štúdium. Pokiaľ viem, tak 1. atestáciu môžeš absolvovať po 5-tich rokoch praxe. Keď už mám študovať (na úkor času stráveného s rodinou) a ešte aj za to platiť nemalé peniaze, tak nech je to poriadne a s papierom o vzdelaní v ruke + vyššou platovou triedou. Inak u mňa ďalšie štúdium a vzdelávanie nemá význam. S ukončeným štúdiom na SOŠPg a svojím vyštudovaným odborom sa môžeš zamestnať ako učiteľka v MŠ, vychovávateľka v ŠKD a pedagogická asistentka v MŠ a ZŠ.

alchemilkazltozelena
1. jan 2024

@zuzanka66 áno samozrejme, a nenarobis sa toľko ako v škôlke a ani ako v ŠKD....
Všetko mám vyskúšané takze viem porovnať...