Majú vysoké školy väčší záujem o študentov bilingválnych gymnázií ako o študentov obyčajných gymnázií?

zzzh
18. feb 2022

Majú vysoké školy vätší záujem o študentov bilingválnych gymnázií ako o študentov obyčajných gymnázií?

nelca0510
18. feb 2022

@zzzh podľa mňa ide hlavne i typ VS,resp.co ides študovať. Taká medicína/prirodné vedy,tam je dôležité niečo iné. Ale celkovo je jazyk dosť potrebný k práci.

sisa_s
18. feb 2022

Ake skoly? Tam, kde robis prijimacky alebo beru do uvahy priemer znamok, je jedno, z akej skoly ides...

lienkashoppingqueen
18. feb 2022

myslim ze skolam je uplne jedno koho zoberu. Zoberu tych ktori prejdu prijimackami a ziaci co to nezvladnu sa vyselektuju sami.

lindous
18. feb 2022

Neviem či je to tak na všetkých školách, ale u nás sa zohľadňuje typ školy váhovým koeficientom, ktorým sa prenásobia body získané za priemer - ale medzi všeobecným a bilingválnym gymnáziom tam rozdiel nie je, v oboch prípadoch sa násobí váhou 1,2... tieto veci určite nájdeš v podmienkach na prijatie .... a teda priemer je len časť toho čo sa zohľadňuje samozrejme ...

martul
18. feb 2022

@zzzh hodnotia sa známky a výsledok na prijímačkách. Nikoho nezaujíma z akej školy ideš.

luliu
18. feb 2022

@zzzh nie

ivaa_
18. feb 2022

Mám bilingvalne ale VŠ to bolo úplne jedno

liz_lemon
18. feb 2022

vätší? to je aký

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik194
18. feb 2022

je to uplne jedno, prijimacky musis urobit ci si studovala na bilingual alebo normal

juliavolna
18. feb 2022

@zzzh podľa mna nie

evinqua
18. feb 2022

Na slovenskej VŠ to nikto neriesi aký typ gymnazia si absolvoval. Mam bilgym a výhoda to bola pre mňa ze som sa vedela efektívnejšie ucit inak nikoho nezaujímalo kde som maturovala

evkamotka
19. feb 2022

VS to nezaujima. Kto spravi prijimacky, toho vezmu. Pri brani bez prijimaciek spravia rebricek podla prospechu z profilovych predmetov a znova je to uplne jedno