Má štúdium práva v dnešnej dobe zmysel?

30. jún 2021

Zdravim, je tu niekto, kto ma skusenost so studiom prava a uplatnenim v odbore? Oplati sa podla vas ist externe na pravo popri detoch alebo je tu niekto taky, kto sa na to dal, zvladli ste? A este by ma zaujimalo, je podla vas lepsia Pravnicka fakulta UMB v BB alebo UPJS KE? Dakujem.🙂

ivangeline
30. jún 2021

KE. Bez deti lepsie. ;)

huginko
30. jún 2021

Samozrejme, že ma... Ja som študovala v BA, takže neviem poradit

lubkavargova1
30. jún 2021

ja som teraz v prvom na externom UPJS...je sa co ucit teda.

moonka1
30. jún 2021

byvala spoluziacka zo strednej sa dala popri detoch studovat a teda dava jej to v Kosiciach zabrat, ale zatial akoze to dava, ale velakrat ked si piseme mi napise, ze uz ma toho aj celkom dost, ale tak ked sa uz bojovat dala tak to dokonci 🙂

gdpr
30. jún 2021

Ak chceš napíš mi súkromnú správu mám skúsenosť aj s BB aj KE z osobných dôvodov nechcem tu verejne písať

ibajaanikiny
30. jún 2021

Ak tak,tak Ke…a popri detoch externe to bude velmi narocne…pravu clovek musi naozaj rozumiet,to nie je len ucenie sa paragrafov…trestne,obcianske,spravne pravo atd atd, v prvaku su tiez narocne predmety,sice je to daaavno co som koncila,mozno sa nieco zmenilo,ale mali sme ustavne,dejiny,rimske pravo atd atd…no a potom je jedna vec to skoncit a druha co dalej…pokracovat ako koncipient za par supiek niekolko rokov?alebo vyssi sudny uradnikza par supiek?alebo pojdes robit vysetrovatelku k policii?popri tom si urobit rigorozne,aby si uz teda mala aj titul JUDr. … alebo mas nieco v “rodine”?nejaky pravnik,notar,advokat a pod,co ta potiahne??? Je nad cim uvazovat…tu najdes vela nazorov,ale rozhodnut sa musis sama…

lucik194
30. jún 2021

kolega ma dceru v Brne studuje pravo, amen tma taka pravnicka ked z nej bude ako sa tomu venuja, skusky robi vsetky ale do skoly chodila (ked sa mohlo) len 1x tyzdenne , prednasky zasadne ignorovala, vsetky cvika mala v jeden den.....

draik
30. jún 2021

Ak nemáte niekoho, kto Vás následne zamestná, tak nad tým ani neuvažujte. Je už príliš neskoro s tým začať.

yvoneta
29. nov 2023

@draik to je vážne také zlé s uplatnením po škole, problém zamestnať sa? Ďakujem

draik
29. nov 2023

@yvoneta
Otázka je, čo je cieľom. Či niekde vo firme ako junior právnik bez väčšej možnosti rastu, alebo iný smer. A pritom nedostatok je úplne iných profesií.

yvoneta
1. dec 2023

@draik podľa vášho názoru konkrétne akých profesií?

nufafa
1. dec 2023

@draik aj mňa zaujíma, akých profesií je nedostatok.

natalienka12
1. dec 2023

Ak chces robit pravnicku profesiu (sudca, prokurator, advokat, notar, exekutor…) treba mat este advokatsku resp. justicnu skusku, ktora je mimoriadne narocna, statnice su oproti tomu malina. A navyse, treba byt excellentny pravnik a neustale studovat. Konkurencia pravnikov je obrovska, sudcami a prokuratormi sa stanu ozaj iba ti najlepsi. Advokatom sa sice clovek stane lahsie, ale konkurencia advokatov je obrovska. Je vela advokatov, ktori klientelu nemaju, kancelariu maju zapisanu doma ako svoje sidlo a sem tam zarobia nieco. Praca je to navyse velmi narocna.

natalienka12
1. dec 2023

@ibajaanikiny JUDr. je okrasny titul, ja ho sice mam, ale nepotrebujem ho. Vyskusaj si urobit justicnu alebo advokatsku skusku…ak by som ju mala absolvovat este raz, uz by som sa nechcela narodit.

majka99999
1. dec 2023

@yvoneta @nufafa nedostatok je napriklad pediatrov/praktickych lekarov, zdravotnych sestier, pekarov, ucitelov, pracovnikov v polnohospodarstve... Vy nezijete v tejto krajine? 😁

nufafa
2. dec 2023

@majka99999 žijem, žijem. Asi záleží aj od regiónu.

yvoneta
2. dec 2023

@majka99999 žijem, ale mňa zaujímal názor konkrétnej osoby, nie ten tvoj.

annelise17
4. dec 2023

Tak ja napríklad študujem externe právo pri malom dieťati, čoskoro končím a nemám vôbec pocit, že je to zbytočné, štúdium práva nie je iba o advokácii. Čoskoro môže veľa pozícii nahradiť AI, myslím že v oblasti práva sa to moc nedá, nenahraditeľné pozície pôjdu raz do popredia. Závisí samozrejme aký máš vek, koľko času budeš môcť venovať práci, v akom regióne. 🙂