Logopédia verzus psychológia

29. mar 2022

Dobry den,
rozhodujem sa medzi studiom tychto dvoch odborov. Zaujima ma osobna skusenost ludi, ktori maju nieco z tychto dvoch odbrov vystudovane. Ake bolo studium a nasledne uplatnenie? Viac ma to taha k logopedii, ale neviem, nikoho takeho v okoli nemam, kto by mi vedel dat taky osobny pohlad na dane studium. Preto sa aj bojim, ci by som sa uplatnila a neskoncila na UP.😕

benit
29. mar 2022

Logopedov je malo a kvalitnych este menej. Cakacka je 3 mesiace.
Dcera studuje psychologiu prvy rok. Na logopediu som ju nevedela presvecit🤣

kacena4
29. mar 2022

jednoznacne logopedia

didi2102
29. mar 2022

Ja ti napíšem ako mama dieťaťa kt potrebuje oboch ,uuurcite logopedia a vyťažiť z VŠ všetko čo ti ponúkne, navyše veci ,semináre atď

lilke
29. mar 2022

O logopedov je bitka. Nie sú len klinicki, ale aj školskí, takže širšie uplatnenie.

emalka
29. mar 2022

Ak by som mala znovu studovat, vyberiem si logopediu. Brutalny nedostatok ich je, dlhe cakacky, o pracu by veru nebola nudza.

dori2
29. mar 2022

v psychologii je za dobrym flekom naozaj tazka a dlha cesta. ber logo

sisa_s
29. mar 2022

Urcite logopedia s uplatnenim, ale zisti si na internete co najviac o podmienkach, vraj je tam velmi narocne sa dostat, vela prihlasok a beru par ludi

marianarem
29. mar 2022

Psychologovia idu tiez na dracku a pojdu este viac. Ale je fakt, ze prepracovat sa az k moznosti robit samostatne terapie je narocne a zdlhave.

autor
29. mar 2022

Dakujem za komenty. Mate niektora aj nieco z toho vystudovane, ze by ste vedeli napisat osobnu skusenost, pocity zo studia + ake to bolo po skole v zaciatkoch?

dori2
30. mar 2022

ja mam psychologiu, v praxi som 13 rokoc a az posledne 3-4 roky mozem povedat ze sa mam lepsie. po skole si len na zaciatku dalsich atestacii ( podotykam ze netrvaju rok ako u ucitelov, ale 3,5 roka dalsieho pravidelneho chodenia do skoly a splnenia miliona poziadaviek) o vycviku v zerapii ani nehpvorim- 4-5 dalsich rokov intenzivnych vzdelavani, supervizie a podobnych srand…

autor
30. mar 2022

@dori2 Dakujem ti.🙂

makova333
30. mar 2022

suhlasim s @dori2 , tiez mam psychologiu a je to beh na dlhe trate po studiu. V logopedii sa sice tiez treba vzdelavat, ale uz to nie su take narocne (dlzkou aj financne) vycviky ako pri psychologii. Ale! Logopedia sa studuje 5 rokov v kuse, nie je tam bc stupen (ak sa nic nezmenilo, ale myslim, ze nie), musis mat cistu rec (ziadne sykavky a pod.), narocny vyber a mnozstvo ludi, ktori sa na nu hlasia, kedze pokial viem da sa studovat iba na UK v BA.