Lekárska fakulta LFUK BA alebo UPJS KE

8. dec 2021

Dobry den,
vie niekto zhodnotit, ktora z tychto dvoch fakult je lepsia a preco? Alebo aspon napisat osobnu skusenost s jednou z nich? Odbor vseobecne lekarstvo.

lindous
8. dec 2021

Ja som obrovský zástanca toho, že aj na Slovensku máme dobré univerzity a odbory a že ŠÚ tu sa to dá, ale keď sa bavíme o medicíne, tak bez debaty Čechy 😅 mám kamarátky v Brne aj na LF UK a to sa nedá porovnať, tie z BA sú tak neskutočne znechutené z celého systému štúdia a praxe, že sa nevedia dočkať kedy odtiaľto vypadnú a so zahraničím to porovnať vedia, lebo v lete chodili na stáže kam sa dalo..A v Brne sú stále viac a viac nadšené... Čo počúvam okolo seba, tak keď už Slovensko, tak Martin...V KE nepoznám nikoho... Ale teda nie sú to moje osobné skúsenosti

tahomi
8. dec 2021

Ja ti poviem jedno ako lekar z praxe. Je uplne jedno kde studujes, dolezite je co bude potom. Sme kolegovia vystudovani z Prahy, Brna, Hradca Kralove aj Bratislavy a vsetci si zastaneme svoju pracu rovnako.

lindous
8. dec 2021

Ja by som možno po príspevku od @tahomi upresnila, že šok nehovorila o kvalite vzdelania alebo teda že tie z Brna budú lepšie lekárky ako tie z BA, ale o tom aký majú zo štúdia ňaňa daných fakultách pocit (a ten je samozrejme subjektívny)... Aby to náhodou niekto zle nepochopil 😊

elizabet173
8. dec 2021

ani jedna, ani druhá, ale Brno Masarykova univerzita

tahomi
8. dec 2021

@lindous ja som nenarazala na tvoj prispevok vobec.

lindous
8. dec 2021

@tahomi tak som to ani nebrala, len v spojitosti s tvojim mi to napadlo ešte dodať 😊