Lacné IT kurzy

Dnes o 17:38

Ahojte.

Robím v IT, robím weby. Celkom úspešne mi to ide popri 15 mesačnom dieťati. Premýšľala som, že by som svoje vedomosti posunula ďalej a teda začala pre mamičky robiť lacné IT kurzy. Aby ta práca na materskej nebola len o recenziách, mlm a pod (veď to poznáte)

Zaujímal by ma vás názor a možno aj cenová relácia v akej si to môže bežná matka dovoliť.

Kurz by trval 3 hodiny a naučil by základy.

Samozrejme by som robila aj stredne pokročilý a pokročilý, aby to teda malo postupnosť.

Plus ako bonus, viem ako si rýchlo zohnať zákazky (keď je človek silný ovšem 🙂 ) čo by som tiež zahrnula do kurzov

Ďakujem

ivonadusa
Dnes o 17:43

ahoj. pred x dnami som si zakupila kurz cez skillmea za 15e o cypress. kurz ma 3 hodiny
prijde mi to ako super lacne na to, ze je to po slovensky. povacsine som nasla len po anglicky(samozrejme aj ine jazyky ale tym nerozumiem) na udemy.

autor
Dnes o 17:46

@ivonadusa a nebolo by lepšie za 15€ keby sme sa streli skupinka a mala by si človeka priamo pred sebou? Vyhovovalo ti že to bolo z domu? Nevadilo ti že keď si napr niečomu nerozmela tak proste si sa nemohla opýtať?

kabinka11
Dnes o 18:02

Môžeš napísať o aké kurzy by sa jednalo?

autor
Dnes o 18:08

@kabinka11 keďže robím weby tak tvorba webstránok a e-shopov

thirstymonk
Dnes o 18:09

V čom robíš?

lucik194
Dnes o 18:09

pises ako anonym co Ti na vierohodnosti nepridáva.....

ja osobne za 15eur na tri hodiny by som na kurz nesla. nepovazovala by som ho za doverihodny, nie netvrdim, ze iba drahy kurz je dobry, ale nebrala by som to ako nieco kvalitne.....

plus ked chces osobne predpokladam, ze s tym nemas skúsenosti..... lebo tych 15eur Ti nepokryje naklady, plus budes rozcarovana

viac ako 10 ks osobne nedas na jeden kurz. tj stale si pri 150 eurach za 3 hod. prenajom Ta nieco bude stat......
teraz najvacsi problém bude,ze si musia priniest svoj notebook ..... kazdy jeden bude s inou konfiguráciou, si tak zdatna, ze poznas vsetky verzie SW/HW, aby to fungovalo u vsetkych? moze sa stat, ze budes len 30 min zistovat , ci to vsetkym funguje......

za mna napad dobry, len ho treba dopracovat a isla by som do online, aspon zo zaciatku, ked budes vidiet aky je zaujem.....

lucik194
Dnes o 18:10

v com robis web stranky?

autor
Dnes o 18:14

@lucik194 pozná ma veľa ľudí 😂 a nerada by som aby sa to roztrubiĺo že niečo takéto by som chcela…

Priestor mám, takže tam mi náklad odpadá alebo resp bude na úplnom minime..

Online nechcem, doma som 15 mesiacov a chcem osobne…

Mám poriesene všetko cca, len som chcela vedieť či by bol záujem a aká cena by bola prijateľná..

uglybetty1234
Dnes o 18:17

Ja som pracujuca a takyto kurz by ma zauiimal tiez

kabinka11
Dnes o 18:20

Neviem kde bývaš a v akom programe to teda plánuješ vyučovať, ale na tvojom mieste by som do toho nešla.

br4n
Dnes o 18:21

Hmm, za 3 hod nevysvetlis ani html, niekomu co to prvý krát vidí, a kde ešte len je javascript, ten som na cvikach učil celý semester... A to sme iba pri front ende...

autor
Dnes o 18:22

@kabinka11 dôvod? Bratislava

dorottka
Dnes o 18:22

Drzim palce. Dlhe roky robim webinare a kurzy podobneho razenia a je to omnoho tazsie, ako sa zda. Uz tu boli spomenute dovody preco, ak si o niecom myslis, ze je lahke, tak to bude lahke mozno pre 1-2 ludi v skupine. S vacsinou budes riesit nazvy suborov, preco nejde pripojit wifi a kde maju anglicku klavesnicu. Ty si uz skusena, ale je potrebne ratat s tym, ze toto je extremna fuska. Budes dostavat take otazky, ze budes zvazovat ci nehovoris nahodou cudzou recou. Ale ak mas boziu trpezlivost a bavi ta to, chod si za tym.
Ja mam stastie, ze som ofiko lektor niekolkych velkych spolocnosti a teda lektorujem za velmi fajn peniaze, ale do advanced veci uz ani nechodim. Ostavam pri zakladnej trifecte technologii, uplne uplne zaklady, ktore sa este daju ako tak uchopit na hodine (domace skoro nikto nerobi a doma sa do toho pozrie len hrstka skalnych) a zvysok kaslem na to. Ta hrstka skalnych, kvoli ktorym by sa to oplatilo robit, ti navyse na tak kurz ani nepride, kedze si zvladnu vsetko nastudovat aj same online. Dovolim si povedat, ze na zaklady existuju uz velmi slusne materialy vsade.

lucik194
Dnes o 18:23

ak mas priestor to je fajn, detto dieta je silny argument vypadnut z domu 😅

v com teda robis web? za mna detto ani html ani css za 3 hod nedas ani zaklad, teda aby som bola konkretna ziadny zaklad......

kabinka11
Dnes o 18:31

Bola som v júni na kurze marketingu. Trval 2 týždne, ale teda boli tam také osoby, ktoré nevedeli ani kde je medzerník na klávesnici. Ak by som išla k tebe na 3-hod kurz a z toho by si riešila takéto veci, tak ver mi, že ostatní účastníci by spokojní neboli. A bol to kurz marketingu, čo je náročnosťou niekde inde ako programovanie.

autor
Dnes o 18:34

@lucik194 No do kódov by som asi na začiatočnícky kurz nešla.. resp na to treba fakt hlavu a teda kódy za 15€ na 3 hodiny učiť nebudem..

Espresso a Nova ak sa pýtaš vyslovene na tvorbu kódu..

Premýšľala som nad tým že by som skúsila WordPress kurzy… je to free (ak nerátam náklady na hosting etc…) a pre mamičky rýchly a pomerne jednoduchý zdroj príjmu … nie žeby tam netrebalo kodit, ale tak na začiatok ponúkať nebudem..

Ja niekde tiež začať musím.. mala som zopár školení ale tak to bolo take že nejakému pracovníkovi vo firme som mala hovoriť čo ma robiť ..

autor
Dnes o 18:36

@kabinka11 tak hádam školiteľ nemôže za to kto mu tam príde 😂

autor
Dnes o 18:37

@dorottka tak asi by bolo fajn na začiatok každému pred tým ako príde povedať nech si veci nastaví ako ma, pripadne posielať pred začatím nejaký dotazník a budeš vedieť kto ti príde.. ale ďakujem toto si mi dosť pomohla aj keď si asi ani nechcela 🤣

autor
Dnes o 18:39

A pre objasnenie túto nejdem ponúkať licencované kurzy ale teda skôr školenia… bolo by to pre ľudí ktorí nemajú toľko peňazí na drahé.. vlastne pre mamičky na materskej… sama viem aké to je doma ťažké a takto sa odreagujú, naučia a možno časom rozbehnú niečo svoje…

dorottka
Dnes o 18:40

Nemoze, ale ani tie sikovnejsie ucastnicky nemozu za to, ze niekto nevie, kde ma Enter 😅 Ludia su velmi haklivi na take, najma ak si to platia z vlastneho vrecka (a nie zamestnavatel).

autor
Dnes o 18:43

@dorottka chápem tento názor… len vieš vyselektovať to nejde… mne tiež raz tak došla pani že chce naučiť fcb reklamu, nastaviť to atd… a nema ani profil na fb (proste základne zručnosti) 😃 no nepovieš jej chod domov… ale snažíš sa dať do toho čo najviac 🤷🏽‍♀️ ale chápem ta 🙂

lucik194
Dnes o 18:45

no uvidis, za mna nie je to nieco pofrci vo velkom, kedze vacsina ludi ked sa pusti do tohto zrazu zisti, ze ono to nie je len tak nieco vytvorit a hlavne aby to dobre vyzeralo a ludia po par hodinach stratia o to zaujem.....

kabinka11
Dnes o 18:46

@dorottka presne toto som tým chcela povedať.

surama
Dnes o 18:47

Naucit sa nakodit web trva desiatky, ak nie stovky hodin. Potrebujes vediet minimalne html, css, js + dalsie veci. Vobec si neviem predstavit, aby na toto mali mamicky na materskej cas, teda chodit prezencne niekde...a musia kodit, kodit, kodit, aby sa to naucili...nestaci daco poukazovat na hodine. Dnes je online kurzov fakt vela a vies tam aj lektorovi polozit otazku, takze ti pomoze, navedie. Je vela programatorskych skupin, kde chalani so vsetkym pomozu. A vyhodou je, ze sa ucis, ked mas cas. Ja by som do toho nesla na tvojom mieste.

dorottka
Dnes o 18:49

Preco by som ti nechcela pomoct? Inak by som ti ani nepisala predsa. Toto s tym nastavenim - ano, ved aj ja to mam vzdy v povinnej priprave na kurz, ktoru posielam vopred, ale to je skor zbozne prianie ako realita zjavne 😅 Ja len, ze obrn sa poriadne. Bezne odpovedas na jednu otazku milionkrat, bezne kazdej zvlast musis ukazat, kde kliknut, pretoze hoci ty to vysvetlujes ako na manuskach, pomaly, jasne a niekolkokrat, vzdy sa niektore bavia niecim inym (prepinanim okien, nahle im preskocila klavesnica, vyskocila bublina, pripadne netusia, kde sa ulozilo, co prave chceli ulozit, zapne sa im update, pripadne este riesia predchadzajuci krok). Ak ti toto nevadi (mne to vadi takto casom uz velmi, lebo si myslim, ze fakt mam rozsiahlu prax a aj vyladeny styl vysvetlovania, no proste nie kazdy tomu venuje tu pozornost a vaznost, ktoru si tato profesia zial vyzaduje, to vies aj sama, a myslim, ze tu energiu viem vyuzit aj lepsie), tak nie je o com a chod do toho. Ja uz radsej robim s detmi popravde, aj ked to nevynasa skoro vobec 🙂 Ale obcas veru motyka vystreli a to potom tak velmi potesi, najma ked sa niekto fakt uchyti 😊

kabinka11
Dnes o 18:51

Mam predplatenú skilmeu a teda bola som aj na tom kurze, ktorý bol teda online. Viem ze nedokážeš ovplyvniť záujemcov, ktorí sa ti prihlásia a preto hovorím, že by som do toho nešla. Lektori boli veľmi šikovní, ale stále im niekto skákal do reči a vypytovať sa hlúposti (teda pre mňa hlúposti). Pustím si skilmeu a počúvam, skúšam, idem si svoje tempo. Ale držím Ti palce aby Ti to vyšlo.

autor
Dnes o 18:55

@dorottka mám malé detcko takže tej trpezlivosti mám dosť 🤣 ďakujem 🙂

vorkola
Dnes o 19:01

No to ta obdivujem,musis mat pevne nervy,ja som na materskej nevedela,kde mi hlava stoji.Ale prajem ti,aby si si zarobila.

fido69
Dnes o 19:03

Nápad je to fajn. Skus a uvidíš ako to dopadne.

Len na okraj - dnes som potreboval zrychliť môj VBA program a konzultival som niektoré časti s Chat GPT. Bol som z toho fakt hodne prekvapený. Rýchla analýza a nájdenie chýb. Myslím si, že nie je ďaleko doba, že už aj programátori budú na vymretie.🤔
Ani nebudeme vedieť kedy Skynet nadobudne vedomie...

autor
Dnes o 19:09

@fido69 hej on je dobrý kamoš 😃 ale nevie všetko..