Kvalitný kurz na programovacie jazyky

marinka2222
22. feb 2024

Dobrý den,
vedel by mi niekto poradiť kvalitný kurz na programovacie jazyky PHP, SQL a React,
učila som sa podľa školitela online zadarmo Davida Seteka už tri roky,
začala som htm, javascript, css.
dakujem

a dá sa s tým uplatniť? nemám to zabaliť? už dokončujem samoučenie sa.

jumama
22. feb 2024

Ved si pozri na Profesii ponuky, daj do vyhladavaca tieto klucove slova a pozri sa, ci ta nejaka ponuka zaujala. Programator moze byt v najroznejsich oblastiach, je dobre ak danej domene rozumies, potom si vies lepsie predstait, co programujes, das tam vlastnu logiku...

A co sa tyka kurzov - ja poradim tiez zadarmo, mne sa paci toto: https://www.youtube.com/@IT-Academy Mas tam vela prednasok z roznych oblasti IT.

suzy2508
22. feb 2024

@marinka2222 ahoj, kde prosím si našla tieto kurzy? Premýšľam nad zmenou profesie a rozšírením si obzorov. Ďakujem.

sims122
22. feb 2024

Kto by sa chcel na začiatok zorientovať v IT tak by ho možno zaujal tento kurz zadarmo. Polovica školení bola online, polovica v Košiciach. Prednášky na seba nenedvazuju a sú tam rôzne témy, orientácia v IT, rôzne programovacie jazyky, chat gpt, dátová analytika, Excel, atď.. https://www.zenskyalgoritmus.sk/skill-in

suzy2508
22. feb 2024

Ďakujem krásne obom!

marinka2222
autor
22. feb 2024

ja som otázku dala aj na inej porade prográmatori tak tam boli magori, nerobiť to, aký zamestnávatel deptačné veci. iba jeden normálne odvetil

marinka2222
autor
22. feb 2024

@suzy2508 ak som aj dnes telefonicky dobre rozumela, vy sa spadáte matereská? alebo pod tak robia zadarmo certifitkát kurzy pre mamy s deťmi ale neviem či pre vás, lebo či po materskej robia, treba tam zavolať ich kontakt tam dakdt je na shetekovi

oberon92
23. feb 2024

@marinka2222 pokiaľ vieš veľmi dobre anglicky, tak toto celé je zadarmo
https://www.freecodecamp.org/learn/

kevin1994
28. feb 2024

Co sa týka backend jazyka (ty si spomenula PHP), tak tam sa zameraj na pochopenie základov ktoré sú vždy rovnaké a to: podmienky, cykly, funkcie, polia, dátové štruktúry, objekty a tak ďalej, proste musíš pochopiť logiku toho programovania a začať rozmýšľať ako programátor. Neviem ako dobre už týmto základom rozumieš, ale ak v tom nemáš jasno tak určite nezačínaj hneď s nejakým frameworkom na tvorbu webových aplikácií ale skúšaj pochopiť základy. Kľudne začni programovacim jazykom C, alebo Python a osvoj si hore písané na jednoduchých príkladoch. Napríklad: https://www.itnetwork.cz/python/zaklady

Alebo to PHP:
https://www.itnetwork.cz/e-learning-profese/jun...

Najprv si každý vyberá konkretny jazyk ale časom pochopíš že je to vlastne jedno a všetky sú o tom istom 🙂. Mne vždy fungovalo že som sa to učil praxou- vymysli si nejaký malý projekt, program ktorý budeš robiť. Napríklad: sprav translator (obyčajnú konzolovu aplikaciu) z angličtiny do slovenčiny.
1. Program načíta slovník words.txt ktorý je vo formáte:
anglické slovo=slovenské slovo a uloží si ich do pamäte.
2. Sprav funkciu "translate" ktorá má vstupný parameter anglické slovo a vypíše na obrazovku jeho preklad (podľa slovníka). Ak slovo nepozná, vypíše: slovo "XYZ" nie je v slovníku.
3. Sprav funkciu "addWord" ktorá pridá slovo a jeho preklad do slovníka
4. Sprav funkciu"exportDictionary" ktorá uloží aktuálny slovník do súboru v rovnakom formáte
5. Uprav funkciu translate tak že keď nepozná slovo, opýta sa užívateľa či chce slovo pridať, ak áno vypýta si od užívateľa preklad slova
6. Sprav funkciu translateSentence ktorá preloží celú vetu
A tak ďalej, dá sa vymýšľať donekonečna. Ide len o tom aby si chapala základ lebo keď začneš bez to hneď kurz na nejaký webový framework tak v tom budeš mať chaos a odradí ťa to. K React, najprv si prejdi základy JavaScript. Má podobnú syntax ako PHP, C, C++, Java, C# a podobné jazyky vychádzajúce z C. Html a css sa naučíš rychlo, to sú znackovacie jazyky a slúžia iba na zobrazovanie vecí. A zase, vymysli si jednoduchý projekt, napríklad taký vďačný príklad je ToDo list, alebo nákupný zoznam- pridávanie, mazanie, editovanie položiek. Označenie položky ako "done"/"undone" atď. Určite sa na to nevykašli, má to super uplatnenie a ak ťa to baví, tak budeš robiť to čo ťa baví a brať za to peniaze 😉. Určite si ale osvoj tie základy a kašli na internetové rychlo kurzy typu: za 3 týždne sa naučíš spraviť webovú aplikáciu - nenaučiš 😀, pekne od základu a potom to pojde samo. Čo sa týka práce, kludne na začiatok skús nájsť nejakú stáž, alebo brigádu. Neviem odkiaľ si ale veľké firmy stále hľadajú niekoho. Vytvor si profil na Linkedln a určite keď budeš oslovovať firmy, posielať životopisy kde spomenies že začínaš a chceš dostať šancu a naučiť sa to tak ti tú šancu niekto dá, toho sa neboj 🙂 snáď to dáva zmysel 🙂 takže zhrnuté:
1. Naučiť sa základy hocijakého jazyka, sústrediť sa na logiku
2. Učiť sa na mini projektoch
3. Nájsť brigadu/stáž
4. Už si programátor 😎

luckajozko21
29. feb 2024

@kevin1994 perfektne zrhnute!

yerdna
28. aug 2024

@marinka2222 ja ťa naučím programovať, robím to už 20 rokov

yerdna
28. aug 2024

@marinka2222 to si nevšímaj, ja ťa naučím programovať. Ak máš záujem