Kvalifikácia k práci v materskej škole

jaaaaana45
16. júl 2021

Dobrý deň, viete mi prosím niekto poradiť... Mam ukončeny 2.stupeň VŠ odbor učiteľstvo ekonomických predmetov. Momentale som na materskej, no po skončení by som chcela pracovať v materskej škole. Ake vzdelanie, kvalifikáciu je potrebné doplniť aby som mohla učiť? Mam štátnice z didaktiky, pedagogiky, psychológie, ekonomiky

maleficent22
17. júl 2021

Nepíšeš, akú máš strednú. Na učiteľku v MŠ potrebuješ buď VŠ predškolská a elementárna pedagogika (Bc.) alebo strednú pedagogickú učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo. Žiaľ to, že máš VŠ pedagogický odbor iného zamerania nepomôže, mám podobný prípad. Pomohlo by, keby existovalo rozširujúce štúdium predškolskej pedagogiky, no sledovala som to tri roky a nikde nič. Väčšinou si potom ľudia dorábajú tú strednú externe, trvá to dva roky a v podstate keď aj nastúpiš ako nekvalifikovaná učiť do MŠ, môžeš tam takto pracovať dva roky - kým si ukončíš to externé štúdium.

kate_cs
17. júl 2021

@jaaaaana45 ja mám vyštudované učiteľstvo biológie a etickej výchovy. Chcela som učiť, ale kvôli etike mi nikde nevedeli urobiť úväzok. Narovinu mi povedali, že etiku dávajú učiť hocikomu. A tak ako som teraz na materskej som bola na prijimackach na pomaturitné štúdium v odbore učiteľstvo pre materské školy. Od septembra začínam, trvá to 2 roky.

jaaaaana45
autor
17. júl 2021

@maleficent22 ďakujem skúsim popozerať

detki
19. júl 2021

@maleficent22 presne tak, aj ja čakám že otvárajú rozširujúci štúdium že vraj veľa ľudí na to čaká...

katka2511
10. nov 2021

@jaaaaana45 prosím ťa kde si študovala učiteľstvo ekonomických predmetov? pracovala si aj v odbore?

jaaaaana45
autor
17. nov 2021

@kate_cs Dobrý den ak sa smiem spýtať stále študujete? ☺️😉

kate_cs
17. nov 2021

@jaaaaana45 áno, študujem. Začala som od septembra, takze som v prvom ročníku 🙂

katka2511
18. nov 2021

@jaaaaana45 prosím Vás kde ste študovala učiteľstvo ekonomických predmetov?

jaaaaana45
autor
18. nov 2021

@kate_cs ak sa smiem opýtať kde študujete a ako to je s poplatkami a rozvrhom

jaaaaana45
autor
18. nov 2021

@katka2511 v Dubnici

kate_cs
18. nov 2021

@jaaaaana45 študujem v Trnave na strednej odbornej škole pedagogickej blahoslavenej Laury, je to 2 ročné štúdium, poplatok 200€ za rok a v stredy mame prax (škôlku nám určila škola, ale stačí keď vždy ide niekto a prestriedame sa, tak som bola len 2krat) a štvrtky 14-18:00 mame školu. V tejto situácii online. Niekedy začiatkom júna boli prijímačky (slovensky jazyk, výtvarná, telesná a hudobná) a otvárali dve triedy. Prijímačiek sa nemusíš báť, ja neviem že vôbec spievať, úplný antitalent a urobila som ich.

jaaaaana45
autor
18. nov 2021

@kate_cs ďakujem krásne ☺️

katka2511
19. nov 2021

@jaaaaana45 ďakujem a aj ste sa uplatnila v odbore? dcéra končí OA a uvažuje /okrem iného/ aj o možnosti študovať učiteľstvo ekon.predmetov na UKF v Nitre