Kurzy, po ktorých by som nemusela podnikať

11. júl 2023

Viete o nejakých kurzoch po ktorých by som sa mohla niekde zamestnať? Napadá ma opatrovateľský.
Veľmi som si chcela urobiť kurz - pedikúra, ale asi sa nejdem vrhnúť do podnikania...

natall113
11. júl 2023

Účtovníctvo, jazyky, programovanie

oli18
11. júl 2023

@natall113 no jedine uctovnictvo 🙉. Este dobre, ze si jej neporadila chirurgiu.

natall113
11. júl 2023

@oli18 ?? Kde vidíš problém v jazykoch a v programovaní keď "jediné účtovníctvo"

oli18
11. júl 2023

@natall113 nie " jediné" , ale "jedine". nepochopila si. Vysvetlim. S kurzom nikdy z nikoho uctovnicka nebude. Som nou bola, mam skolu, viem o com pisem. K jazykom a programovaniu sa nevyjadrujem.

natall113
11. júl 2023

@oli18 chytáme sa za slovíčka 🙂 alebo skôr za dlžné ale okej. Ja účtovníčka som a predstav si, že prijali k nám do firmy aj baby, ktoré mali len kurz postupne sa naučili takže nehovor, že nebude. Tak isto viem o ľuďoch ktorý si vďaka kurzu zlepšili jazyk a malo väčšie možnosti zamestnať sa, tak isto programovanie kurz je začiatok postupne sa učiš a ideš ďalej, ale to treba chcieť. Predstav si, že aj ja mám strednú aj VŠ účtovníctvo takže viem tiež o čom píšem

erikaa09
11. júl 2023

Masirovanie

eliska13
11. júl 2023

Nemusíš si po kurze otvoriť živnosť môžeš byt zamestnaná ako pedikerka, manikerka, masérka, permanentný makeup, opatrovateľka, ale každý čo si robí kurz chce robiť radšej sám na seba potom nevidím zmysel v rekvalifikacii

oli18
11. júl 2023

@natall113 to je super, kolegyna😄. Ak by si k tomu napisala dodatok, ze pod vedenim skusenej uctovnicky sa z nej po rokoch moze stat dobra uctovnicka, usetrila by si mi moj koment. Lebo z kurzu uctovnickou nevyjde.

asocial
11. júl 2023

@natall113 presne, z kurzu uctovnicka nebude, rovnako ako programatorka... :(. Maserka, kozmeticka, opatrovatelka, to su take realne kurzy

zuzana76
11. júl 2023

Podľa mňa žiadny kurz z nikoho este nič neurobí, da mu možno nejaké poznatky, ale prax odmakať si musí každý, ani hotová pedikérka, či mamikerka nevzijde z kurzu.

natall113
12. júl 2023

@oli18 predstav si, že kolegyňa je to výborná. Ono je to logické, keď niekto nastúpi do firmy najskôr sa zaúča, takže tvoj dodatok je zbytočný. Nechápem prečo tak podceňuješ ľudí čo majú "iba kurz" keď v tom človek získa prax, aktívne sa tomu venuje a stále sa zdokonaľuje môže byť v tom dobrý. Neviem kde príjmu maserku alebo kozmetičku len z kurzom. Všade vyžadujú prax