Kurz opatrovania detí

adriana232
26. jún 2022

Ahojte
prosím vás, má niekto skúsenosti s kurzom opatrovania detí od agentúr BM Agency alebo AVS Nové Technológie, s.r.o?
Tú druhú agentúru som našla cez stránku istp.sk cez úrad práce. Mám ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou(nie pedagogické) a chcela by som sa takouto cestou dostať k deťom. Čo som čítala, po kurze sa dá otvoriť živnosť alebo pracovať v jasliach s deťmi od 0 do 3 rokov.
Ďakujem za odpovede.

makova333
26. jún 2022

@adriana232 v jasliach mozes pracovat aj bez takehoto kurzu. Sprav si radsej 2 rocne pomaturitne studium na pedagogickej skole (2 roky) alebo bc. predskolska a elementarna pedagogika (3 roky) a budeš môcť robiť aj v MŠ, ZŠ, SŠ pripadne vlastný biznis v tejto oblasti. Ale ak si na ÚP a chceš si enjaký kurz od nich spraviť, nedbám, akurát využiteľnosť pokiaľ ostavaš na SK je miziva.

luccija
26. jún 2022

@adriana232 aby Ti preplatili kurz musi byt akreditovany to si pozri....a suhlasim s nazorom vyssie mozes pracovat aj bez lepsie by si vyuzila, ak by si dialkovo si spravila 2 r nadstavbu do skolky Ta zoberu aj bez skoly s tym, ze do 2 r od nastupu musis zacat skolu
Ale, ak to chces na vyplnenie casu cez UP sprav si ho.Aj kurz prvej pomoci je fajn

margaretka21620
21. feb 2023

@adriana232 ahoj. Robila si prosim ten kurz alebo si sla na skolu? Dakujem