Kurz nemeckého jazyka

fulow
31. jan 2021

Dobry deň mate niekto skusenosť s kurzom nemeckeho jazyka pre začiatočnikou v Nemecku? Som v Nemecku a potrebujem jazyk som začiatočnik nejake zaklady už viem ale je toho málo... chcem vedieť vaše skusenosti ako to prebiehalo za aku dobu ste vedeli komunikovať na normalnej urovni ďakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fulow
autor
31. jan 2021

@bambulienka25 jasne rozumiem ... no ja som tiez v DE uz skoro 2 roky ale robim prevazne zo Slovakmi tak je to ťažke sa niečo naučiť ale teraz potrebujem do novej prace aspoň trocha komunikovať po nemecky

kiki68
31. jan 2021

Skus to tam cez nejaky urad vybavit, myslim ze ich davaju zadarmo tie prve urovne

elizme
31. jan 2021

@fulow ja som chodila do Deutschakademie... neviem nakoľko tam máte teraz školy pozatvárané, ale veľmi odporúčam. Super je, ze už od základných úrovni ťa učia len v cudzom jazyku, je to trochu taká pantomíma pri preklade alebo kreslenie na tabuľu, ale paradoxne toto sa mi veľmi silno zapísalo do pamäte. Do roka po kurzoch som už rozprávala viac menej plynule, navštívila som asi 4? neviem od úrovne A1 do B1. Treba sa tomu ale naozaj venovať, aj doma sa na to do tých kníh pozrieť. Môžeš si tam nájsť kamarátov, s ktorými budeš nútený komunikovať po nemecky, aj keď to nebude dokonalé ale dosť to pomáha, keď budeš mať s kým. Držím palce, to zvládneš 😊