Kurz cez úrad práce

1. okt 2024

Zdravim dnes mi schválili kurz cez urad prace. Ja som zaevidovana, nasla som si sprostredkovateľa kurzu trvá 5 dní ten kurz, ale on chce že aby som si to uhradila ja (lebo urad práce má dlhú splatnosť do 30 dni) fungujú na trhu už veľmi dlho ohľadom tohto kurzu ale aj tak sa mi to nepáči ze ja si to mam uhradiť a keď IM to do 30 dní od ukončenia kurzu vyplatia tak mi vráti peniaze.. co mam robiť v tomto prípade? Zajtra mam ísť na úrad..

vorkola
1. okt 2024

Akde mas zaruku,ze ti tie peniaze vrati ?

autor
1. okt 2024

@vorkola ved toho sa bojím :( neviem co mam urobiť.. pre mňa je to nevýhodné a riskantné takto

petulda333
1. okt 2024

Ale ved to je bezne. Aj vodicak si mas urobit sama a zaplatit,bude potom preplateny

3petka
1. okt 2024

No ja keď som šla na kurz, tak tiež som si platila sama a potom preplatili.

autor
1. okt 2024

@petulda333
@3petka
Ale ved ja myslím tak ze ja mam zapalit tomu salonu sama a keď prídu peniaze tomu salonu od úradu prace tak mi vráti.. urad prace vyplaca salon nie mne (za ten môj kurz )

4katarinakralova5
1. okt 2024

Ahojte, prosím Vas a nájdem aj nejaký zoznam kurzov, ktoré ponúka úrad práce? Ci ste si iba vy vybrali, co chcete a dali preplatiť... Ďakujem pekne.

autor
1. okt 2024

@4katarinakralova5 ja som presne vedela co chcem proste som si nasla sprostredkovatela co mi vyhovala aj cenovo aj vzdialenostou atď.. vypisa žiadosť druhe papiere poslala salónu nech mi ich orazi a vypise... a zaniesla na úrad na posúdenie a cca za 3 týždne mi volali ze schvalene

ivanadurciova
1. okt 2024

Aj mne schvalili nic nechceli odo mna sprostredkovatel zatial 7.10 zacinam. Len mi schvalili viac skoro o 200e ako stoji kurz to prečo?

autor
1. okt 2024

@ivanadurciova ja 8.10 začínam zajtra mam ísť na úrad a včera mi volali... ved do papierov ste písala sumu nie ?

hanaha
2. okt 2024

@petulda333 Nie, cez projekty z úradu práce to funguje tak, že poskytovateľ kurzu Ti potvrdí cenu kurzu, tú Ti úrad práce schváli a zaplatí rovno poskytovateľovi. Konkrétne syn si teraz robil cez tento projekt vodičský preukaz skupiny D, tak mu na úrade práce povedali maximálnu sumu, ktorú mu má autoškola uviesť v tom potvrdení a tú mu potom aj schválili a uhradili autoškole. Zvyšok si musel uhradiť sám.

petulda333
2. okt 2024

@hanaha a svagrovi na urade povedali,ze si ma uhradit a oni preplatia 🙆

hanaha
2. okt 2024

@petulda333 Aj to tak reálne urobili?

petulda333
2. okt 2024

@hanaha on to este len teraz riesi a vybera autoskolu. Info spred tyzdna z uradu 🙆

autor
2. okt 2024

@3petka ďakujem dnes som bola na úrade podpísať dohodu atď.. a prišlo vám aj tak do schránky oficiálne že to máte schválené alebo vám len zavolali ako mne že máte prísť na urad

3petka
2. okt 2024

Fu toto šiju veru nepamätám.

lola77
Včera o 09:52

@petulda333 prosím to na ktorom úrade? Postup je taký, že človek si sám musí nájsť vzdelávaciu spoločnosť sám, dať si žiadosť na úrad práce a až po schválení kurzu začne chodiť na kurz. Po ukončení kurzu donesie na UPSVR faktúru a certifikát, že kurz úspešne ukončil. Následne úrad práce do 30 dní vyplatí faktúru vzdelávacej spoločnosti.

petulda333
Včera o 11:30

@lola77 v michalovciach. Ja postup neviem,neriesila som. Svagor si chce robit vodicak

autor
Včera o 11:39

@lola77 ano presne taký je postup