Kurz asistenta pedagóga

jucin
30. máj 2021

Dobrý deň uvažujem o kurze pre asistenta pedagóga v mš, je taký kurz?mám maturitu... prípadne, poradiť kde hľadať a aký kurz..
Ďakujem

nafka0483
30. máj 2021

@jucin Tu mas informacie o pozadovanom vzdelani: https://www.epi.sk/disk/zz/file/2020/2020c000z0... urcuje to vyhlaska a nestaci na to len nejaky kurz.

jucin
autor
30. máj 2021

@nafka0483 poznám ženy,ktoré majú len gymnázium ukončený a pracuje v materskej škôlke ako asistentky..

lindous
30. máj 2021

@jucin nie som z odboru, ale viem že kamarátka si kvôli práci asisenta dorábala druhú maturitu (2 ročná nadstavba na pedagogickej), neriešila som to s ňou moc, ale zdá sa mi že spomínala, že kurz cez MPC sa už asi 10 rokov nerobí.. možno ma niekto opraví 😊 Však sa skús spýtať tých žien, ktoré poznáš, že aké vzdelanie majú doplnené..

nafka0483
30. máj 2021

@jucin Tak o tom teda neviem ako sa to da - opytaj sa priamo ich.

jucin
autor
30. máj 2021

@nafka0483 spýtala som sa, že nemajú žiadne školy..🤔

zuzanockamt
30. máj 2021

@jucin už pracujú ako asistentky prevažne ženy s VŠ

nafka0483
30. máj 2021

@jucin To sa mi nezda byt velmi realne, lebo vyhlaska jasne urcuje ake su podmienky. Ked ich uz vzali s nejakym inym vzdelanim, tak dostali urcite podmienku do 2 rokov si urobit prislusnu kvalifikaciu.

lubkavargova1
30. máj 2021

Tak ano je kurz cez MPC plati sa cca 180 -200 Eur a dostanes pekne certifikat, ale to su take rychlokvasene asistentky. Pokial chces vykonavat riadne cinnost v MS a byt naozaj napomocna ucitelke, tak je lepsie si odriet 2 roky nadtavbove maturitne studium na pedagogickej a hotovo. To sa lepsie uplatnis v buducnosti

jucin
autor
30. máj 2021

@lubkavargova1 ďakujem🙂

kacena4
31. máj 2021

kurz ti nezaruci vzdelanie podla zakona, musis mat pedagociku skolu alebo pedag. minimu. + mozes si spravit kurz na rozsirenie vedomosti

staankaa1
5. mar 2022

@lubkavargova1 Nevieš náhodou či ten kurz môžu absolvovať všetci so stredoškolským vzdelaním akéhokoľvek smeru alebo len učitelia ako rozširujúce štúdium dakujem

lubkavargova1
6. mar 2022

@staankaa1 to je jedno ake vzdelanie, staci len stredoskolske a vo výnimočných pripadoch aj osoba ktora ma zakladne vzdelanie, ale podmienka je dlhodoba prax v skolstve. My sme teraz toto riesili pre nasu RA

staankaa1
6. mar 2022

@lubkavargova1 takže ak mám aj strednú školu s maturitou ale nemám prax v školstve tak si tento kurz cez nich urobiť nemôžem? Dobre tomu rozumiem?

lubkavargova1
6. mar 2022

@staankaa1 mozes, pokial mas stredoskolske a nemas prax aj tak si mozes spravit ten kurz cez MPC. Im je to srdecne jedno, hlavne je to, ze si cvakas ten kurz.

tintidlo
6. okt 2022

@lubkavargova1 prosím vás v ktorom meste sa dá urobiť ten kurz cez MPC na asistenta? Ďakujem pekne za odpoveď

lubkavargova1
9. okt 2022

@tintidlo nuz, pokial to myslite vazne, tak cez google si vyhladajte MPC stranku, sadnite a naiste im mail. Oni odpovedia, miesto (pobocku), cenu a vsetko okolo toho.

tamararogerko7
27. dec 2023

@jucin ahoj robila sodi ten kurz?.. zvažujem to tiez

jucin
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz