Kto sa chystá o rok na FF UKF odbor marketingová komunikácia a reklama?

frederika21
30. nov 2020

Ahojte. Niekto, kto sa rozhoduje, že pôjde skúsiť tento odbor?. Ja som studovala do minulého roka predškolsku a elementárnu pedagogiku, no vôbec ma to neoslovilo a tento odbor ma láka už od strednej, tak som si povedala, že chcem rozumne využiť MD a spraviť si školu. Bola by som rada, keby sa niekto našiel a povedal ako to tam beží a aké to tam je 🙂.

meluela
30. nov 2020

@frederika21 a nechces si to este lepsie rozmysliet? v reklamkach su ludia so skoncenou marketingovou komunikaciou skor na smiech. nehovoriac o tom, ze celkovo z oblasti reklamy a marketingu ludia po par rokoch znechutene odchadzaju. inak je to podobne ako kulturologia a zurnalistika (vsetko v jednej budove) taky dost cajovy odbor. su na fifuk aj podstatne lepsie a kvalitnejsie odbory. skus este porozmyslat co ta bavi/bavilo a podla toho vybrat ci uz na fifuk alebo inde

frederika21
autor
1. dec 2020

@meluela vieš čo závisí od človeka ci ho to aj baví a ak áno je v tom dobry. Švagriná ma žurnalistiku a už počas školy si nasla dobrú prácu a teraz počas MD píše z domu a ani raz nevravela, že by to bola onicom škola 🙂. A mňa vždy zaujímal marketing, komunikácia, preto nechcem moc rozmýšľať, lebo na čo pôjdem na ekonomiku? To je tiež onicom, nič také iné si neviem predstaviť proste. Informatika je fajn napríklad, ale nemám vzťah k tomu, takže asi tak. Ja chcem ísť na školu co ma bude baviť, lebo iba v tom môže byť človek dobrý co ho baví.

meluela
1. dec 2020

@frederika21 oki, ked ta to bavi, tak chod do toho. ja len ze som tiez kedysi uvazovala o tom odbore ale nakoniec som bola rada ze som tam nesla .. aj na zaklade jednej vyberovky, co som si u nich dala. asi by mi chybala taka ta hlbka, co sa pri niektorych odboroch da najst. absolventi mk myslim potom robia hlavne accountov v reklamkach (komunikacia s klientom), kreativu uz menej.

frederika21
autor
1. dec 2020

@meluela v pochode beriem tvoj názor 🙂. Ja už o ňom rozmýšľam od strednej, ale nechcela som ísť hneď po škole na vš, keďže sme chceli s mužom bývanie riešiť, potom som išla na PF, to bol omyl a proste stále ma láka tento odbor a už som si povedala, že prostá chxem ísť do toho, lebo ma to ťahá jednoducho 🙂, ale určite ti ďakujem za tvoj názor, určite máš v čosi pravdu 🙂. Ale povedzme si pravdu zase, že už teraz každá škola ma nejaké negatíva 🙂

gabriela1692
23. jan 2021

@frederika21 ja som dala prihlasku na Komenskeho mark.komunikacia tak uvidime.. ako si sa rozhodla ides do toho?

frederika21
autor
23. jan 2021

@gabriela1692 áno idem, ale tu do NR chcem, nechcem nikde, keďže bývam blízko NR a mám 11 mesačného syna, preto mi toto bude vyhovovať 🙂