Kto má dobrú úroveň nemčiny a konverzoval by so mnou písomne a opravil ma?

17. okt 2024

Ja mám podľa testovania medzi A1 a A2.

sims122
17. okt 2024

Appka ChatGPT sa porozpráva aj opravi

hipuska
17. okt 2024

@sims122 mám ju ale ako mám docieliť aby rozprávala? Mám tu platenú verziu na apple. A teda, zatiaľ si len spolu píšeme 😆

sims122
17. okt 2024

@hipuska ja mam verziu zadarmo. Keď ti odpise tak podrzis prst na tom texte, ktory napisal a vyberieš možnosť Čítať nahlas. Ale zdá sa mi ze mi to raz išlo aj tak ze stále všetko aj precital automaticky ale teraz mi to nejde. Aspoň myslím ze sa to dalo.

autor
17. okt 2024

@sims122 vďaka,mám xiaomi,

beamil14
Dnes o 06:51

Kočky, ja pre začiatočníkov neodporúčam appky, niekedy píšu bludy, ktoré začiatočním nerozozná, že sú zlé .... na precvičenie hlavne výslovnosti odporúčam počúvať audio a opakovať po ňom ... som lektorka nemčiny pre dospelých, tak takto to odporúčam ... https://kurznemciny.sk/videokurz-nemciny-a1/ tu je napr. súčasťou prac. zošita ku kurzu aj audioslovník ... a dobrý základ nemčiny.

autor
Dnes o 07:13

@beamil14 daujem,kuknem

oskvarka
Dnes o 07:17

skus nejaku audioknihu.. napriklad Harry potter je lahke najst v roznych jazykoch je to dost dlhe primerane narocne aj nenarocne .. a aj zaujimave podla mna.,... ja som pocuvala (nie nemcinu ani anglictinu) od A2 a dostala som sa na B2 teda jasne ze nie len vdaka tomu.. robila som aj gramaticke cvicenia z knihi dalsie tri ine apky pre zaciatocnikov plus duolingo cely kurz intenzivne

autor
Dnes o 07:38

@oskvarka ďakujem,Duolingo si mala nejakú platenú verziu?Ja mám pokroky,ale konverzácia a porozumenie v tejto neplatenej sa u mňa posúva tak pomalšie ,myslím.Dakujem.A ktoré iné appky,ak môžeš prezradiť pre začiatočníkov.

oskvarka
Dnes o 08:31

Ja som sa učila holandštinu takže aplikácie boli priamo od holandskej strany vačšinou z angličtiny ,.. to by ti nepomohlo.. univerzalnu som mala len fifty languages,. taka klasika.. ale tu som len do polky spravila,,,.. tam ide o to kolko casu a ako intenzivne s tomu venujes ja som mala dni ze aj 4-5 hodin to som bola na rodicaku este .. tie hodiny neobabres ale pocuvanie je fain mozes pri tom aj relaxovat, ist sa prejst a tak aj ked na zaciatku to bude kognitivne narocne velmi.. takze ziadne take ze pri tom uvarim alebo tak... duo som si neplatila mne vyhovovalo ze som si musela opakovat aby som si zarobila na srdiecka .. ale zase som vela preskocila.. leveli ked som nieco vedela uz

oskvarka
Dnes o 09:08

apropo konverzovanie v A1-2 je utrpenie .. ja mam kamarátku z belgicka a aj napriek tomuto intenzívnemu pokroku po dvoch rokoch B2 s nou pokecám tak o pocasí ale ked chceme naozaj poklebetit tak jedine anglictina.. je to na dlho este aj ked rozumiem a vedela by som uy povedat velmi vela tak kym sa vymacknem :D

oskvarka
Dnes o 09:10

jojo sucht das glück je volne pristupne bezplatne uroven B1 nieje to aplikacia
https://learngerman.dw.com/de/jojo-sucht-das-gl...
na nemcinu .. ja som nerobila ale osobnu skusenost sprostredkovanu mam ze to bolo dobre..

beamil14
Dnes o 09:23

@oskvarka presne tak, začiatočníci vedia rozprávať ešte len ako 4 ročné deti ... naozaj je potrebné získať dobrý základ a až od A2 sa dá začať rozprávať. Myslím naozaj rozprávať, nielen jednoduché vety.

oskvarka
Dnes o 11:24

podla mna je pri jazyku viac menej jedno co robis hlavne aby to bola dost intenzivna forma co ta naozaj nuti sa 100 percentne sustredit a bavila by ta... lebo tym tomu das dostatok casu na precvicenie a napocuvanie..

autor
Dnes o 14:56

@oskvarka dakujem

autor
Dnes o 14:59

@beamil14 ďakujem