Koľkokrát je prípustné, keď sa mi nepodarí obhájiť diplomovku?

9. dec 2023

Aktuálne som v situácií, že sa chystám na opravné štátnice skrz to, že oponent mi neuznal prácu a komisia sa s jeho vyjadrením stotožnila avšak, mám opäť strach, že čo ak opäť to rovnako dopadne myslíte, že by som mala možnosť ísť ešte raz na opravné?

gemerka17
9. dec 2023

To všetko závisí od školy, konkrétnej fakulty. Každý má svoje pravidlá a nie je to jednotné.

oriesocek
9. dec 2023

To musis pozriet v studijnom programe. Tam su podmienky. Pokial opponent neuznal, bolo potrebne zapracovat pripomienky, atd. U nas napr isli spoluziaci obhajovat diplomky s 2-3 zdrojmi literatury, diplomky na par stran s chybami, bez vyskumu, atd. Aspon nejaku uroven to musi mat...

autor
9. dec 2023

@oriesocek samozrejme, pripomienky som zapracovala do práce a fakt som snažila aj teraz aj predtým ale žiaľ každý má na to iný názor a zdrojov mám samozrejme viac, aj strán čiže ja v tomto problém nemám ale oponentovi sa môj výskum nepáčil resp. spôsob akým som ho pôvodne poňala, a preto sa obávam toho istého aj teraz už som si naštudovala študijný poriadok tak dúfam už v to, že už ma to nebude požierať po nociach

namornicka
9. dec 2023

A co na to tvoj konzultant co ta odborne viedol diplomovou pracou? Jemu sa sposob akym si ponala vyskum zdal dobry? Z jeho strany je tvoja praca v poriadku? Lebo ak je fakt ze zla, az tak ze ti ju neuznali, tak zvlastne ze ta nenasmeroval. Ono vyskum si mohla mozno viac obhajovat dobrymi argumentami, potom aj keby sa s tym oponent nestotoznil mohol by akceptovat tvoje dovody. Videl by ze vies co robis a preco to robis.

autor
9. dec 2023

@namornicka školiteľ nemal voči tomu žiadne výhrady a tak ma aj hodnotil a podľa neho práca bola super, lebo sme si to aj tento semester spoločne prechádzali keď som pracovala na opravách, ja som výsledok akceptovala ale mám strach nakoľko aj od starších som počula, že daný vyučujúci ako sa dostal na pozíciu na akej je na univerzite aj na fakulte tak každému robí ako oponent problémy a je povestný určitými vlastnosťami pri študentkách, a tom vedia všetci študenti na škole, mám taktiež spolužiaka, mali sme rovnakého oponenta témy diametrálne odlišné a obaja sme dostali hodnotenie ako cez kopirák, výsledok akceptujem, zapracovala som pripomienky a snáď to bude v poriadku ale keďže strach je tam už veľký tak už premýšľam nad rôznymi situáciami aké môžu byť, a žiaľ pri téme nastal problém, že pôvodný vyučujúci, ktorý ju navrhol tak z fakulty odišiel a obaja s novým školiteľom sme tápali nakoľko fakulta neposkytuje v takýchto prípadoch zmenu témy resp. v žiadnom prípade zmenu témy a zároveň taktiež možnosť vlastnej témy majú vybraný študenti, ktorý celé štúdium poberajú aj prospechové štipendium aj to je o šťastí, keďže aj to iba 15% takýchto študentov dostane takúto možnosť