Kam po bakalárskom štúdiu sociálnej práce?

15. jan 2024

Ahojte, pracujem ako sociálna pracovníčka, hoci ešte študujem, tento rok budem Bc. Táto práca ma veľmi napĺňa a mám ju rada, žiaľ, platy v tejto oblasti sú také, že chtiac - nechtiac sa asi budem musieť začať obzerať po inej oblasti.
Uvažovala som, že by som na magisterský stupeň nastúpila na iný odbor, nejaký taký, kde by som ale mohla nadväzovať, bol by mi uznaný bc. Uvažovala som nad sociálnou pedagogikou. Neviete náhodou či je možné takto pokračovať v tomto odbore? Prípadne budem rada ak poradíte, aký odbor by mohol nadväzovať na bc zo sociálnej práce. Vopred ďakujem. 🙂

pribinak
15. jan 2024

Off topic, ale sociálna pedagogika je po finančnej stránke taka istá bieda ako sociálna praca

martinkatinka
15. jan 2024

Ak aj vyberieš podobný odbor, kde ti uznajú skúšky, nemyslím., že by ti to pomohlo vysvihnut sa platovo.
Toto je práca v štátnom a verejnom sektore a tam tie platy sú približne rovnaké.

autor
15. jan 2024

@pribinak vazne? Nenachádzam žiadne ponuky v rozumnej vzdialenosti, len ma teda zaujalo keď mi známa v minulosti opisovala jej práce ako sociálneho pedagóga, tak som myslela, že by to bolo schodné.
Mňa veľmi baví a láka táto sociálna sféra, ale žiaľ, asi si budem musieť vybrať či budem živoriť, alebo robiť niečo čo ma baví menej

autor
15. jan 2024

@martinkatinka žiaľ, ani v tom treťom kde pôsobím ja to nieje o nič ružovejšie. Veľká škoda, je to práca dosť psychicky náročná, aspoň tá v mojom prípade a ohodnotenie smiešne.

daniela2202
15. jan 2024

Na úrad práce 😂

autor
16. jan 2024

@daniela2202 si veľmi vtipná. Verím, že nikdy nebudeš pomoc sociálneho pracovníka potrebovať 😊

domkakvet
16. jan 2024

Socialna pedagogika tiez malo platena a tak isto ako ao socialnou pracou je s nou male uplatnenie.

daniela2202
16. jan 2024

Aj ja v to dúfam, ďakujem