Kalkulačka a PSP na LF UK prijímačkách

22. sep 2024

Ahojte, zaujimalo by ma, či je povolená kalkulačka a PSP na prijímačkách na medicínu na Komenského. Prezrela som ich oficiálnu stránku, no nikde som sa k tomu nedostala. Vedeli by sme mi niekto, prosím, povedať? Vďaka 🫶

ivka225
22. sep 2024

Je vcelku jedno, či je povolená alebo nie. Ide o úlohy preverujúce skôr všeobecnú gramotnosť, ak nadobudneš pocit, že niekde treba kalkulačku, tak si zrejme kdesi urobila chybu. Všetky úlohy by mali ísť ľahko bez nej.

sisa_s
22. sep 2024

@ivka225 kedy ste robili prijimacky na tuto skolu? Vseobecna gramotnost? Ved to je asi 1600 biflovacich otazok + celkom narocne chemicke vypocty...

Autorka: ja, ked som pred rokmi robila prijimacky, myslim, ze kalkulacka bola povolena a psp nie (ak si potrebovala nejaky udaj z psp, bol v otazke uvedeny, molek.hmotnost atd)

ivka225
22. sep 2024

@sisa_s ak ide o ulohy z chemie, tak tam ano… pred casom som pocula v rozhlase niekoho z vedenia LF ze do prijimaciek zaradia ulohy na vseobecnu inteligenciu, mala som na mysli take - tam kalkulacka nemoze byt potrebna.

sisa_s
22. sep 2024

@ivka225 to su SCIO testy a tvoria malicke percento z tych prijimaciek, stale su podstatnejsie testove otazky z biologie a chemie