K čomu sú potrebné vypracované otázky na vysokú školu?

7. nov 2022

Dobrý večer, chodím ešte do 1. ročník na strednú, no pozerám na niektoré stránky, kde predávajú vypracované otázky na nejaký predmet na VŠ ? Na čo sú tieto otázky potrebné ? Súto dopredu otázky a presne také isté budú na zápočte ( skúške ) ? Lebo viem, že vlastne sa teeba učitm z literatúry, ale ak mám potom otázky, tak si stačí prejst tie ? Ako to funguje ? Ďakujem

evica17
7. nov 2022

Áno ,ak máš skúšku tak ak nemáš otázky,tak sa učia buď z prednášok, z kníh... A ak toto,tak ti to pomôže,že čo od teba očakáva učiteľ. Ale ja som si nikdy nekupovala.nic, buď sme mali od starších alebo sme ako spolužiaci vypracovali každý nejakú časť a bolo. Na maturite to zistíš 🙂

lenka_xy
7. nov 2022

Otázky na ústnu skúšku sú vždy dopredu zverejnené. No komu sa nechce listovať v knihách a selektovať potrebné témy, naučí sa z už vypracovaných otázok, ktoré spracoval nejaký obetavý študent. 😄

luliu
7. nov 2022

@lenka_xy asi záleží na akej škole, toto isto neplatí na každej VS

lenka_xy
7. nov 2022

@luliu čo konkrétne? Ak aj nie sú zverejnené konkrétne otázky, tak určite minimálne nejaké tematické okruhy, alebo ich už rokmi majú študenti zozbierané, to je úplne jedno, podstata vypracovaných otázok zostáva zachovaná. :D

euka210
7. nov 2022

Ano, ked maju stale tie iste otazky, tak sa naucis tie vypracovane a nemusis hladat po knihach... u nas fungovalo najcastejsie tak, ze sme sa ucili z prednasok, nejakej knihy alebo sme si museli kupit ucitelove skripta alebo prefotit a z toho.

estrella5
7. nov 2022

U nás to bolo tak, že buď boli od vyučujúceho zverejnené otázky/okruhy na ústne skúšky, a tie potom kolovali vypracované 🙂 .. A teda sa stačilo naučiť tie (aj keď vo výsledku to bolo aj tak kopec strán, v podstate aj celé skriptá len tak ucelené do otázok a vybrané tie podstatné veci)...

Alebo to boli vypracované otázky/testy/písomky z minulých rokov, u ktorých ale nebola istota, či naozaj budú tie.. Takže niekto to riskol a naučil sa len to... A niekto sa učil poctivo všetko a prebehol si aj tie vypracované (keby náhodou + tak aspoň človek vedel štýl akým daný vyučujúci zostavoval testy...)

keramkeram
8. nov 2022

Treba dať ale pozor, neraz su vypracované otázky spracované nekvalitne a sú tam blbosti. My u nás na fakulte študentov pred nimi vystríhame 🙂 Lepšie je vypracovať si otázky sám/sama.

beatrixx1525
8. nov 2022

Ja len ešte vyzdvihnem že pod pojmom "otázky" si nepredstavuj také štandardné otázky ako na stredoškolskej písomke kde odpoveď na otázku je vetička- dve. Vysokoškolské otázky sú viac menej okruhy, kde pri jednej jedinej otázke môže mať odpoveď aj viac strán kľudne, preto si to študenti zháňajú vypracované ak sa dá, pretože je toho učiva obrovské kvantum. Aj keby si sa učila "len" vypracované materiály aj tak máš o niekoľkodňové čítanie postarané. Keď som prešla zo strednej na výšku tak som si pred každou skúškou vravela že je to taká malá maturita 😂

kacena4
8. nov 2022

kludne to mozu byt otazky na statnice 😉 nie na bezne skusky

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz