Je vo veku 50 rokov neskoro ísť na strednú školu?

4. jún 2024

Myslite, ze je 50 rokov uz neskoro, aby som isla na strednu skolu, externe pomaturitne studium? Chcela by som ist na strednu zdravotnicku skolu, odbor prakticka sestra, ale neviem, ci by som sa dokazala tak vela ucit cele dva roky a ci by som fyzicky utiahla narocnu prax v nemocnici ☹ Chodite niekto na tuto skolu a v tomto veku?

tanicka907
4. jún 2024

Ahoj, asi to uz bude narocnejsie sa ucit, aj popri inych povinnostiach, ale ja ta mozem len posmelit. V rodine mame ucitelov na odbornych skolach, ktori bezne ucia/skusaju studentov po 40/50tke 🙂

michaela412
4. jún 2024

Moja mamina chodila po 40tke na toto štúdium a v pohode to dala. Hneď sa aj zamestnala v nemocnici. Teraz už nerobí v nemocnici, ale stále je v tomto odbore

deti95060810
4. jún 2024

vyskúšaj.... inak sa to nedozvieš.
školu podľa mňa spravíš - nič dokopy sa tam neučia, horšie to podľa mňa bude v zamestnaní...

autor
4. jún 2024

@deti95060810 Toto si naozaj nemyslim, ze sa tam dokopy nic neucia, co mam info, je toho vela a ide sa rychlo. No uprimne, viac sa bojim, ci zvladnem prax ☹

autor
4. jún 2024

@tanicka907 Dakujem 🙂

fido69
4. jún 2024

Nie, nikdy nie je neskoro. Vzdelávaj sa, je to dôležité pre teba a aj tvoje mozgové bunky. 😉

deti95060810
4. jún 2024

dcéra chodí.

snowflakenel
4. jún 2024

Ja chodim na vš v 40-ke

barboritta
4. jún 2024

Určite skús,ja tak chodím a mám aj spolužiačky staršie,len či si neprepasla čas posielania prihlášok,to si ešte obvolaj

trema
4. jún 2024

Ja chodim a mam aj spoluziacky 50+

melanta
4. jún 2024

Ak chceš robiť praktickú sestru v nemocnici, alebo ísť do ambulancie k lekárovi, ktorému stačí praktická sestra, choď. Keď budeš chcieť, zvládneš to, prečo nie. Máš 50, nie 80. Držím palce.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka_ke
4. jún 2024

ja som práve skončila, v triede sme boli vo veku 26-52 r.

kacena4
4. jún 2024

ja skudujem vysku, budem mat o chvilu 5otku. je to narocne, ak nemas vydrz. kolegyna ma po 50 a tiez sla na vysku. ak to vyuzijes studuj. drzim palceky

autor
4. jún 2024

@barboritta @trema @lucka_ke A ako to zvladali tie vyssie rocniky? Drzali s vami v pohode krok, s ucenim a aj na praxi?

autor
4. jún 2024

@fido69 Pravda, aspon neosprostiem tak skoro 😂

autor
4. jún 2024

@kacena4 Aky odbor studujes?

lucka_ke
4. jún 2024

úplne v pohodičke

trema
4. jún 2024

Vascina uz robila sanitarky, takze prax vpohode, lepsie ako ja 🙂

autor
4. jún 2024

@trema Aha, tak to som ja nikdy nerobila.

trema
4. jún 2024

Naucis sa

libusak
4. jún 2024

To das v pohodeeee 👍

kacena4
4. jún 2024

specialna pedagogika

dankabg
4. jún 2024

Určite to treba skúsiť. Ja som si školu urobila pred dvoma rokmi a dalo sa to zvládnuť. Mám 33, vtedy som mala 31, malé dieťa a nastúpila som popri Tom aj do roboty, robila som aj 12tky plus domácnosť a záhrada... Ľahké to nebolo ale podarilo sa. Záleží veľmi od toho aj na ktorú školu chces ísť, niektoré sú prísnejšie( ja som bola tento prvý prípad) a niektoré ľahšie. Napr Nové Zamky

autor
4. jún 2024

@kacena4 Tak na pedagogike nie je urcite tak tazka prax, ako v nemocnici, tvojho studia by som sa nebala 🙂

barboritta
4. jún 2024

Naša najstaršia spolužiačka má samé 1

luccija
4. jún 2024

Prečo sa tak bojíš praxe?veď aj potom v ordinácii sa stretneš s rôznymi problémami.Urcite choď my sme mali na pedadogike najstaršiu 55 r

autor
4. jún 2024

@luccija Nebojim sa problemov v ordinacii, bojim sa toho, ako zvladnem starych ludi prebalovat, umyvat, 12 hodinovu prax na oddeleni, predsa len, ani ja uz nie som najmladsia ☹ Asi bude najlepsie zmierit sa s tym, ze som uz presvihla svoj cas, mala som ist do skoly pred 10 - 15 rokmi ☹

luccija
4. jún 2024

Neviem nepodceňujes sa?veď aj 60 tnicky pracujú na smeny.Budes to ľutovať choď...

kacena4
4. jún 2024

je jedno ci praxujes tu ci tam, ja som po operacii chrbtice preto som menila zameranie prace takze ak si trufas ze to zvladnes chod do toho