Je vhodné poďakovať sa v záverečnej práci aj snúbencovi?

olee01
23. máj 2024

Zdravím, myslíte si, že je vhodné pri poďakovaní záverečnej práce poďakovať napr. snúbencovi? Alebo je to už too much? Ďakujem

tinalia
23. máj 2024

@olee01 a preco nie? Mozes podakovat komu chces 😊

lindous
23. máj 2024

Ja som ďakovala v každej práci aj rodine, priateľovi, blízkym 😊 mne sa vždy páčilo, keď je poďakovanie napísané od srdca 😄

janababana
23. máj 2024

@olee01 mala by si podakovat z “akademickeho” hladiska, kedze je to praca pre ziskanie akademickeho titulu. Ak ti snubenec umoznil u neho vo firme robit empiricku cast, pretoze je riaditel, alebo hlavny uctovnik, tak podakuj. Ak ti len daval pozor na dieta, kym si ty pisala, alebo ta pohladkal, ked si uz nevladala, to nie. Z akademickeho hladiska je to nevyznamne. Nikto ta za to nezglbe, moc to neriesia, co mas v dakovacke, ale tak chces byt snad proficka nie? ☺️

koniarova
23. máj 2024

Aj prezidentovi a Pánu Bohu poďakuj. 😁Prepáč, ale ja keby som profesorka a čítam,že dakujem snubencovi, v odbornej práci,neviem čo by som si pomyslela .

zuz987123
23. máj 2024

@olee01 úprimne... bude niekto to poďakovanie čítať?

kaktusik007
23. máj 2024

@zuz987123 kamarat pravidelne citaval... Mal z toho celkom folklor niekedy :-P

zuz987123
23. máj 2024

@kaktusik007 tak potom beriem späť moju otázku 😂😂😂

kaktusik007
23. máj 2024

@zuz987123 zatial vedie pes - takze snubenec je vlastne uplne v pohode 😀

kabinka11
23. máj 2024

@olee01 snubencovi poďakuj medzi 4 očami a pozvi ho na drink alebo pizzu.

vvvvb
23. máj 2024

@koniarova A nemáme tak náhodou ešte prezidentku? 😀

adkalu
23. máj 2024

@olee01 nie, nie je to vhodné. Ak ide o záverečnú prácu na VŠ, teda na akademickej pôde, kde je istá smernica, očakáva sa určitá úroveň, občas sedím v komisii na obhajobe a toto by ma pobavilo😄

dadka1997
23. máj 2024

@olee01 ja by som podakovala vsetkym kto pri mne stál a bol oporou 🙂

Ďakujem rodine za trpezlivost a oporu počas celeho obdobia a taktiež veľká vďaka patri aj môjmu snúbencovi za podporu. Naprikad 🙂 jedna veta nikomu vadiť nebude.. skor by ma mrzelo keby som ako snubenica nebola spomenuta

heni79
23. máj 2024

@olee01 Osobne by som to vnímala ako vyjadrenie nevyzretej osoby. Poďakovať sa rodine, snúbencovi a pod. patrí do súkromia. Nie do odbornej práce. Tam má byť poďakovanie na formálnej a vecnej báze. Napr. školiteľovi, konzultantom ( a môžu byť aj z rodiny, ale nie v zmysle, že ďakujem mame za dobré koláče), vedúcemu firmy, kde som robila praktickú/výskumnú časť práce ... Mimochodom, poďakovanie nie je povinnou súčasťou odbornej práce. 😉

mirkam3
23. máj 2024

@olee01 mne to príde z tej istej kategórie, ako keď sa tu raz jedna baba pýtala na vhodnosť uviesť v CV stav “zasnubena”, lebo to je predsa viac ako slobodná 😂. Keď chcem spomenut snúbenca, lebo mi napr jeho firma poskytla nejaké údaje k praktickej časti, profesionálnejšie je podľa mna podakovat firme alebo uviesť meno muža z firmy xy, určite nespominat status “snúbenec”. To mi príde take nevyzreté, ako tu už bolo spomenuté..

petamich
23. máj 2024

podla mna to tam nepatri a preco to uz zaznelo viackrat vyssie 🙂

ak by to bol preslov v knihe, ktoru si napisala, kym partner strazil deti okej ale do zaverecnej prace to nepatri

nahodnemeno
23. máj 2024

som z akademickeho prostredia, obcas robim posudky k diplomovym pracam, cast podakovanie az tak neriesim, ale osobne mi to pride velke klise a take usmevne, ano...Podakovanie logicky v takejto praci ma patrit do akademickej obce, t.j. skolitel, konzultant, pracovisko, ktore umoznilo prax...Nie je to ziadna kniha, beletria , kde spisovatel dakuje svojej rodine resp pise nieco sukromnejsie...asi si to par ludi zle vysvetlilo a nejako sa to roztradovalo :D

sisska96
23. máj 2024

Snúbenca by som tam určite nenapísala. Čo keď budeš mať ešte X snúbencov? 😅 To je diplomovka nie beletria

koniarova
23. máj 2024

@sisska96 x snúbencov spomenie podľa časovej postpnosti. 😁

jenny224
23. máj 2024

No nemalo by sa, ale presne ako tu píšu - v praxi sa tam veľakrát ďakuje aj "súkromne". Ak to chceš profil, tak nie 🙂

beata_k
23. máj 2024

A preco nie? Nevidim na tom nic tak strasne komicke podakovat clenom rodiny za podporu.

lindous
23. máj 2024

Ja som tiež z akademického prostredia a ako vedúcej práce, ani oponentke mi to tam fakt vôbec nevadí, ani to nevnímam neprofesionálne 😊 na zahraničnej stáži, kde sa bežne ďakovalo na stranu, aj s osobnými odkazmi kolgom mi to prišlo vždy práve sympatické 😄 ale tuším to teda prehodnotím 😅

beata_k
23. máj 2024

@olee01 Pozri si knihy, z ktorych si cerpala. Urcite tam dakuju rodine a priatelom. Schvalne som si teraz pozrela nejake knihy a ano dakuju v nich. A nie, nie je to beletria 😃 A este jedna vec. Poniektore tu videli diplomovku tak z rychlika....

koniarova
23. máj 2024

@beata_k no neviem. 🤷Poniektoré sú tu z akademických kruhov ako hodnotiace, ak si čítala.

beata_k
23. máj 2024

@koniarova Citala a citala som aj odbornu literaturu kde sa to uvadza nikto sa na tom nesmeje a nepovazuje to za trapne

koniarova
23. máj 2024

@beata_k niekto ďakuje v odbornej literatúre snúbencovi? Pozor. O rodičoch nikto nič nehovorí. To by som si rada prečítala.

beata_k
23. máj 2024

@koniarova Dakuju aj detom. Snubenec je uz takmer rodina. Opakujem, ze to nepovazujem za tak trapne a smiesne aby som tu davala vyrehotanych smajlov.

koniarova
23. máj 2024

@beata_k deťom, manzelovi a rodičom v krátkosti, to beriem. O snúbencovi ma nepresvedčíš.

oblecenie99
23. máj 2024

Ja som raz v jednej publikácií (bola to vlastne disertacna práca v knižnej podobe) videla také osobnejšie poďakovanie aj rodine a mne sa to napríklad celkom páčilo 🙂 snúbenec aj mne príde trošku zvláštne, ale tak keď najviac podpory si mala práve u neho, tak prečo nie.

beata_k
23. máj 2024

@koniarova nie je to mojim cielom

kukuk29
23. máj 2024

@olee01 božinku a to už načo ? To neni denník alebo pamätníček kde si deti na ZŠ kreslia jeden druhému ďakujú🙊🙊 Som nikomu zo spolužiakov toto teda nevidela ale tak školu som mala technického zamerania tak išlo každému o odbornosť a nie o ďakovačky....