Je možné byť na doktorandskom štúdiu počas materskej?

7. apr 2022

Premýšľam nad podaním prihlášky, počkať nechcem, ale neviem akou formou by to bolo možné, či je možné si štúdium nejak prispôsobiť, externe alebo ako, neviem, ma s tým niekto skúsenosti?

veronika3110
7. apr 2022

externe to síce trvá dlhšie, ale je na tebe ako sa rozhodneš… denní doktorandi toho majú určite viac, čiže záleží aké staré máš dieťa a ci sa ti niekto o neho postará… každopádne zúčastňovať sa na rôznych výskumoch, učiť študentov, učiť sa na dvoje predmety… určite to nie je sranda, ale hádam ani nezvládnutelné

deti95060810
7. apr 2022

mne zas syn hovoril inak... mal známeho ktorý chodil externe na 3 stupeň...nezvládal - úlohy v práci, učenie študentov a ešte aj svoje učenie na 3 stupni plus po ňom chceli aj nejaký karent popr. odborný článok ....
syn chodil denne a v pohode.
najlepšie ti dajú odpoveď na VŠ...

mauduska
7. apr 2022

ja mám viacero známych, čo boli na externom PhD. štúdiu obaja naraz a mali pri tom 2 alebo 3 malé deti, už si nepamätám. Rovnako iná známa bola na dennom PhD. popri malých deťoch... veľa záleží od toho, na čo máš a aj od fakulty, na ktorú sa chystáš.

autor
7. apr 2022

Premýšľam aká môže byť výška poplatku za externé

veronika3110
7. apr 2022

Prešov 350€
osobne chodím externe, ale Mgr stupeň a v PO som veľmi spokojná.. o týždeň rodím a zatiaľ sú všetci ochotní mi vyhovieť, posunúť termíny, počkať a tak 🙂

lienka.7
7. apr 2022

Poplatky mas vzdy na webstranke fakulty. Ja by som šla skor na denne, na externe vies vzdy prestúpiť jednoduchšie ako z externého na denne. A záleží kde sa hlásis. Studium prerusovat nemusis, ale mmôžeš.mas upravené v študijnom poriadku na koľko max.(2 alebo 3 roky).

ibajaanikiny
7. apr 2022

Koncim PhD. popri malom babatku,som externe,schvalili mi IUP,pre istotu som o to ziadala,ale napokon som sa zucatnila celeho vyuc.procesu,ked som ucila,vykryl to muz/babka,clanky,VVU a studentov som riesila po veceroch…je to zahul,ale s pomocou sa to da zvladnut…

behulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz