Inštrumentárna sestra - štúdium

ewulik15115
22. feb 2022

Ahojte , mám otázku. Som na materskej dovolenke s mesačným synom. Veľmi by som po materskej chcela robiť inštrumentárnu sestru. Len neviem sa dopátrať aké potrebujem štúdium. Strednu školu mam zdravotnícku : farmaceutický laborant. A neviem či ďalej študovať Bc. ošetrovateľstvo a potom nejakú špecializáciu ? Môžem pri dvoch malých deťoch ale len externé. Viete mi niekto prosím poradiť ?

jaja8_9
22. feb 2022

@ewulik15115 treba vyštudovať bud Bc. Ošetrovateľstvo a potom sa zaucat na operačnej sále a popritom si dorobiť niečo k tej instrumetarke
Alebo dokončiť diplomovanu zdravotnú sestru na strednej zdravotníckej škole...
Ja by som volila radšej Bc. Než diplomovanu... A mam taky pocit ze toto sa študovať externé nedá, keď tak ma opravte ak je to nesprávne

janinah
22. feb 2022

Bc. a potom prax na oper.sále a potom špecializácia inštrumentovanie v oper.sále,neviem či existuje teraz dipl.operačná sestra,ale tiež chceli prax ,za mojich čias 3 roky..nie je to ľahké,neviem,či vieš do čoho ideš,ale nechcem ťa odradiť,skús

janinah
22. feb 2022

ešte opravím,je to inštrumentárka alebo operačná sestra,pojem z tvojho nadpisu sa nepoužíva

niikoletka
22. feb 2022

Podľa mňa si úplne neuvedomuješ čo to obnáša.. samozrejme externe sa nedá a pri dvoch malých deťoch by som do toho určite nešla

janinah
22. feb 2022

@niikoletka ja som začínala na sále v 35r a s dvoma malými deťmi,toho by som sa nebála,dá sa...skôr je to o nastavení a osobnosti človeka....makať a vydržať

niikoletka
22. feb 2022

@janinah ja netvrdím že to nie je možné, ale stojí to za to? pre mňa nie ja by som si toto povolanie znova nevybrala ani ako mladá nie to ešte so záväzkami

janinah
22. feb 2022

@niikoletka ja by som zas nechcela robiť nič iné😉

22michaela22
17. apr 2022

@janinah Pozdravujem Vás. Práve čítam príspevok ohľadne inštrumentárky na operačnej sále čo ste písali. Študujem momentálne praktickú sestru, chcem sa opýtať ak sa chcem do budúcna zamestnať ako inštrumentárka na op.sale napr ( gynekológia) je nutné vyštudovať Bc. alebo stačí mi len ak by som si spravila špecializáciu? Ďakujem vopred za info.

janinah
17. apr 2022

@22michaela22 je nutné Bc.... prakticka sestra nemôže robiť špecializáciu

janinah
17. apr 2022

@22michaela22 aj na sále robia praktické sestry.ale neinstrumentuju pri operáciách.robia pomocné práce napr.chystaju pacientov.vybaluju sterilny materiál obsluhujú niektoré prístroje....

50lubka50
23. máj 2022

@janinah chcela by som sa opýtať, či mi vieš povedať presne čo všetko robí praktická sestra na operačnej sále, či aj nejaké odborné činnosti alebo iba dopĺňa materiál.A čo myslíš pod pojmom práca s pacientom.Chcela by som vedieť či to nie sú všetko len pomocné práce.

janinah
23. máj 2022

@50lubka50 som mimo SK slabý net...pripomeň sa zač.juna,rada odpisem