Inovačné vzdelávania

14. feb 2024

Prosim je toto vzdelavanie povinne ?

heln
14. feb 2024

pokial viem, tak ziadne vzdelavanie nie je povinne, ale zamestnavatelia ho vyzaduju, pretoze v skolstve netreba zaspat na vavrinoch, ale celozivotne sa vzdelavat. vdaka inovacnemu vzdelavaniu budes mat narok na 4% priplatok od roku 2026, maximalne sa daju uplatnit 4 vzdelavania, co robi 12%, co si myslim je celkom pekne.

rakywanda
14. feb 2024

@heln poskytuješ zavádzajúce informácie

autor
14. feb 2024

@heln len 4x4 nie je 12

rakywanda
14. feb 2024

Nie je povinné. Učiteľ si ho robí, aby získal príplatok 3 percentá k platu. Takto si môžeš urobiť 4, ktoré ti urobia 12 percent príplatok k platu. Môžeš si urobiť aj viac, ale len 4 si môžeš uplatniť. Uplatňujú sa nasledujúci mesiac po ukončení vzdelávania.

matus7030
14. feb 2024

Nemusiš. Učím na 1.stupni a u nas som jedina, ktorá ich má spravené. Ale! Zdvihlo mi to celkom pekne plat. Ja som si ich spravila este v case covidu, keď som 2 stihla online. U nás je to ale tak ,že na začiatku šk.roka ti to musí riaditeľ podpísať, ak sa chceš na niečo prihlásiť. Inak by mi nic nepreplatil.

kacena4
14. feb 2024

nie, nie je. je to tvoje dobrovolne vzdelavanie za co mas priplatok ku platu 3% az 12%

gelifil
14. feb 2024

@rakywanda
Uplatnuju sa,ked sa potrebuju uplatnit...pokojne aj niekolko rokov po ukonceni

rakywanda
14. feb 2024

@gelifil viem. Toto sú už rozširujúce informácie. Osobne by som to "do zásoby" nerobila, ktovie čo bude o rok, dva ...

gelifil
14. feb 2024

@rakywanda tak ci tak, 4 naraz nespravis...

rakywanda
15. feb 2024

@gelifil naozaj? Už sa stalo... Bývalé vedenie nám neumožnilo žiadne inovačné, súčasne vedenie nás do toho priam ženie. Behom troch mesiacov som si ich urobila všetky. Chystám sa aj na atestáciu, pokiaľ je priaznivý vietor.

gelifil
15. feb 2024

@rakywanda jaj, tak to ano, aj za vikend sa da😉😉😉😉 (ide to kus do penazi, ale spravna firma zabezpeci vsetko)

rakywanda
15. feb 2024

@gelifil hej, teraz je možnosť preplatenia z plánu obnovy, treba využiť

gelifil
15. feb 2024

@rakywanda nooo, len to musis mat vedenie, ktore ma zaujem....mna to moje poslalo do...

rakywanda
15. feb 2024

@gelifil presne tak, nám sa našťastie zmenilo