Individuálny študijný plán na externom štúdiu

lienkashcj
1. júl 2024

Ahojte chcem sa Vás opýtať volala som na študijné na Paneurópskej VŠ a opýtala sa ich či by mi mohli dať individuálny študijný plán na externom štúdiu psychológie, keďže som z PD a dochádzať každý piatok do BA je časovo náročné(nemám auto) a tiež som to chcela zo zdr. dôvodov. Povedali mi že iba na denné štúdiu to je možné. Na to že pýtajú nekresťanské peniaze za školné by mohli urobiť výnimku keď ide o zdr. problémy. Nemáte niekto info o tom či by to bolo možné aj keď na študijnom povedali opak. :/

melanta
1. júl 2024

Ale škola nie je holubník. To, že si školu študent platí neznamená, že urobia všetko, čo si študent zažiada. Áno, na dennom je možné riešiť individuálny študijný plán. Na externom to bežné nie je, pretože externé je práve pre tých, ktorí denne nemôžu. To, že nemáš auto fakt nie je dôvod. A ak sú reálnym problém zdravotné problémy, tak rieš individuálny plán na dennom. A že pýtajú nekresťanské peniaze - tento odbor je možné študovať aj na štátnych univerzitách, tam je externé štúdium výrazne lacnejšie.

sisa_s
1. júl 2024

A to si pri podavani prihlasky nevedela, ze ti bude zatazko cestovat? A predstavujes si to studium ako potom? ze budes cely rok doma sediet a prides iba na skusku?
V smernici dekana je napisane, ze sa to tyka denneho studia

januska12323
1. júl 2024

Keď sa ti nechce dochádzať do Bratislavy mala si si vybrať školu bližšie. Doteraz si nevedela, že nemáš auto a do školy treba aj chodiť?

lienkashcj
autor
1. júl 2024

@sisa_s ale vedela len som čítala v tom čase nejakú diskusiu na internete a tam bolo písané že by škola mohla dať individuálny plán aj extérnistom a asi som si myslela že by to bolo možné aj tu keď je to súkromné škola.... čo už, len to nie je moc praktické každý týždeň tam chodiť keď to je externe štúdium jedine tak pre ľudí z BA keďže externe je aj pre pracujúcich pre ktorých nie je denné vhodné ale tu potom nie je pre externistov vhodné ani externe štúdium pokiaľ nie je študent z BA alebo blízkeho okolia....
@januska12323 vedela a nechcem použiť argument typu auto(len sem som to napísala ale škoda toho, hlavným problémom sú zdr. dôvody a nie blbé auto

tahomi
1. júl 2024

@lienkashcj no ved si teda vyber skolu blizsie ako Bratislava, jednoduche. Nemozu predsa prisposobovat studijny plan kvoli niekomu, kto sa prihlasi mimo Ba.

lienkashcj
autor
1. júl 2024

@tahomi rada by som ale psychológia sa dá externe študovať iba v BA a v Trnave a tam čakám ako dopadne odvolanie

sisa_s
1. júl 2024

@lienkashcj a do prace chodis?

januska12323
1. júl 2024

Teda denné a skúsiť individuálny by nešlo?

lienkashcj
autor
1. júl 2024

@sisa_s bohužiaľ nie, nik ma nechce tu v okolí zamestnať kvôli zdr. problémom :( tak mám invalidný. Ale keby sa mi podarilo niečo aj nájsť tak budem chodiť do práce po-pia a externe bude potom problém :/ :(

lienkashcj
autor
1. júl 2024

@januska12323 napadlo ma to že by som to skúsila ako denné ale neviem či by som musela čakať do budúceho roka alebo by mi to vedeli prehodiť

emma2782
1. júl 2024

Ahoj, neviem ako to je na tejto škole ale syn študuje tiež denne a má individuálny študijný plán. Tak či onak raz týždenne musí chodiť. Takže je to v podstate ako keby bol externe, len jeho škola externé štúdium nemá.

januska12323
1. júl 2024

@lienkashcj skús sa opýtať za to nič nedáš.

lienkashcj
autor
1. júl 2024

@januska12323 skúsim len neviem či na študijne alebo by bolo lepšie kontaktovať dekanku :/

patus_2
1. júl 2024

@lienkashcj všetky informácie si treba zistiť vopred. Na oficiálnych stránkach školy alebo na študijnom oddelení. Na základe nejakého článku nič nemôžeš brať vážne. Čo sa týka dochádzania, tak si jednoducho musíš určiť priority. Chces dorobiť školu? Budeš musieť cestovať, aj ja, aj mnohí ďalší sme dochádzali kľudne aj viac ako 150km tam aj späť. Zas semester trvá len pár mesiacov, na semester ti možno vyjde 12-13 piatkov.

dorottka
2. júl 2024

Z PD do BA je zatazko? Si nevidela este spoje z vychodu a kocky to davaju piatok co piatok. Skuskove, kedy sa chodi na par hodin, je tiez zuzo, ale holt, nikoho tam nedrzia proti svojej voli, skola je privilegium, nie povinnost 🤷‍♀️ Kazdopadne drzim palce, nech sa ti podari to vybehat, ked sa da, treba skusit.