Idete žiadať o príspevok na kurz "Zručnosti pre trh práce"?

daniela099
8. apr 2024

Ahojte, podobne ako minulý rok je možnosť žiadať o príspevok na absolvovanie kurzov pre uchádzačov alebo pre záujemcov o zamestnanie (čiže aj pre zamestnaných). Zaujímalo by ma, s akými kurzami máte z minulého obdobia dobré skúsenosti alebo o aké máte záujem 🙂 ja som minulý rok absolvovala kurz počítačových zručností (bohužiaľ, úplne nesplnil moje očakávania). Prišla som sa poradiť, aby som sa vedela tento rok lepšie rozhodnúť. Ďakujem

petamich
8. apr 2024

ak to je nieco podobne ako Nestrat pracu vzdelavaj sa, tak ja som cez to absolvovala skolenie a certifikaciu projektoveho riadenia Prince 2

a skusim aj tento rok a spravit si Scrum Master certifikaciu ak schvalia to by bolo super

lea12340
11. apr 2024

Ahojte neviete prosim ci je potrebne o kurz poziadat len osobne? Alebo pripadne ci je mozne potiadat na ktorejkolvek pobocke soc poistovne alebo len v mieste trvaleho pobytu?

draciatko
16. apr 2024

Ahojte ako je to so sumou kurzov? Mne bolo oznámene zo strany poskytovateľa kurzu ze oko nezamestnana do výšky 900 eur v prípade zamestnanca do výšky 1000 eur. Žiadal už niekto, mate podobne info?

simonasimka8
30. apr 2024

@draciatko aj mne tak bolo povedané 🙂

simoonas
2. máj 2024

@petamich Ahoj skúšala si si už dať žiadosť? nad Scrum masterom som rozmyslala aj ja a ak máš vytipovaný kurz veľmi rada sa inšpirujem🙂

bu1bu
2. máj 2024

@petamich mne povedali ze pokial som absolvovala akykolvek kurz/projekt vzdelavania cez UPSVR tak 5 rokov nemozem ziadat o novy, pravda je ze som este necitala podklady k tomu novemu projektu, demotivovala ma tetuska touto informaciou…

bu1bu
2. máj 2024

Pozrela som si podklady k projektu: Prispevok nebude mozne poskytnut ani ZoZ, ktoremu bol poskytnuty prispevok na rovnake alebo obdobne vzdelavanie podla par. 54 zakona o sluz. zamestnanosti. Otazne je co sa povazuje za obdobny kurz, ma niekto skusenost???

petamich
2. máj 2024

@bu1bu hej toto som tam aj ja citala - ja to vnimam tak, ze napr. ak mal niekto anglictinu, nemcinu mu neschvalia, ja som si robila projektovy manazment jeden typ, tak asi napr. scrum master mi neschvalia

ale teda jasne to nie je, ze ci ked si si robila kozmetiku, masaze mozes alebo nechty? 🤷‍♀️

petamich
2. máj 2024

@simoonas ja som si robila Prince2 minuly rok, takze Scrum mi urcite neschvalia za mna rozhodne odporucam Inbox.sk -> mali to a maju paradne zorganizovane so vsetkym ti pomozu, pan Gablas je naozaj clovek z praxe, skolitel prijemny, u nich som robila Princa a chcem aj Scruma ale asi nie cez Urad, toto bude brane ako obdobne vzdelavanie sa obavam

simoonas
2. máj 2024

@petamich ja prince foundation uz mam, rozmyslala som ci si urobit practitionera alebo scrum ale skor by som sla do scrumu, dakujem!🙂

petamich
2. máj 2024

@simoonas Scum mastri su dnes celkom ziadani 🙂 aspon u nasich klientov to vidim, ja by som sla do Scrumu tiez

simonasimka8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natall113
10. jún 2024

Ahojte, už ste aj niektorá žiadala o tento kurz tento rok?

draciatko
18. jún 2024

@natall113 áno žiadala práve idem na up, neschválili mi ho...

natall113
18. jún 2024

@draciatko aj vieš prečo? Muž si tiež dal žiadosť tak som zvedavá

draciatko
19. jún 2024

@natall113 ano viem ako dôvod uviedli, že pracovná pozícia na ktorej sa chcem uplatniť po absolvovaní vzdelávania nespadá do nedostatkovych pozícii na trhu práce, ktoré ba svojom webovom sídle zverejňuje Aliancia sektorových rád.