Hygienické minimum

vava_1994
22. aug 2024

Ahojte😊pracujem v kaviarni a bolo mi povedané, že treba hygienické minimum, no ja však mám zatial iba potravinársky preúkaz a nikdy mi nebolo treba minimum. Rozmýšľam, že si podám žiadosť elektronicky. Je to zložitejšie ako podať na poštu na RUVZ? Máte s tým niekto skúsenosti😊?môžte keď tak dať vedieť aké to je či to je v pohode ako mi bolo povedané

katariiinkaa
22. aug 2024

@vava_1994 Ahoj, áno treba ti to 🙂 muž vlastnil kaviareň a tiež to museli mať zamestnanci. Je to úplne v pohode. Test je na výber z možností + potom je ústna skúška. My sme boli v SNV, tam prebiehala ústna skúška tak že sa pozreli čo si mala v teste zle a opýtali sa na to + ťahali sme si lístok s 3 otázkami ako pri maturite. My sme sa tuším hlásili cez formulár čo mali na stránke.

patka06
22. aug 2024

Dcéra brigáduje v kaviarni, tiež, to musí mať.
Zatiaľ si len podala žiadosť - osobne na RUVZ a termín skúšok dostala na september

vava_1994
autor
23. aug 2024

Super ďakujem vám😊a neviete čo robiť keby nahodou pride kontrol a ja cakam na skúšku ešte len ? Lebo mne to zamestnavatel až po mesiaci práce povedal, že mi to treba..tak som teraz v strehu že čo keby

patka06
23. aug 2024

@vava_1994 Vraj stačí povedať, že si požiadala a čakáš na termín skúšok, oni si to vedia overiť
V praxi to overené nemám.