Herectvo - Divadelný manažment

19. máj 2023

Pekný deň prajem,
Nájde sa tu niekto, kto má skúsenosť so štúdiom týchto vysokoškolských odborov?
Herectvo- Banská Bystrica
Divadelný manažment Bratislava- VŠMÚ

Dcéra je prijatá na obe VŠ a nevie sa 100% rozhodnúť, tak hľadáme reálne názory.

ďakujem

lilianka28
19. máj 2023

No ale to sú odlišné odbory aj hlavne čo sa týka uplatnenia. Išla by som podľa toho, čo dcéru skôr láka, nech sa ona rozhodne. V tomto veku by to mala už sama vedieť. Či chce byť na javisku alebo za javiskom.

autor
19. máj 2023

@lilianka28 ďakujem,

áno, práve preto, že sú to úplne odlišné odbory by chcela vedieť aké je uplnatnenie po škole, skúsenosti...

nananka
19. máj 2023

ahoj, chcem sa opýtať chodila na konzervatórium?

autor
19. máj 2023

@nananka áno

nananka
19. máj 2023

na herectvo? kde? moju teraz prijali a stále nevieme či tam má ísť

autor
19. máj 2023

@nananka myslíš kde na herectvo chodila, či kam ju prijali?

lilianka28
19. máj 2023

Ešte dodám, že na týchto umeleckých školách nemajú radi ak sa študenti hlásia na 2 odlišné odbory. Vtedy zvyčajne takého ani neprijmu. Takže z tohoto hľadiska urobila dobre, že bola na dvoch rôznych VŠ.
Uplatnenie po škole ti môže napísať iba ten, kto to aj reálne vyštudoval.
Tak herečka pokiaľ nebude mať ponuky, stabilné miesto v divadle, bude jej ostávať len chodiť po konkurzoch...
Divadelný manažment, to keď zoberiem koľko je divadiel na SK, tak uplatnenie tiež so šťastím.
Naozaj nechaj rozhodnutie na ňu.

autor
19. máj 2023

@lilianka28 ďakujem ❤️, áno nechávam- samozrejme je to jej rozhodnutie

kikulienkadd
19. máj 2023

@lilianka28 ahoj,nemám také informácie. Síce som prijímačky robila dávnejšie, ale na jednej vysokej škole som urobila aj na umelecký aj na teoretický odbor na 2 fakultách. Potom som si vybrala,nahlásila kam nenastúpim a oni vzali ďalšieho v poradí, ktorý vyhovel prijímačkám.
@autorka: dcéra by si mala vybrať, k čomu ju tu viac ťahá,predpokladám, že je dospelá, musí zhruba vedieť, či zvládne život umelca,ktorý zahŕňa predstavenia a pod. alebo bude vedieť, ako to "celé" zorganizovať, urobiť propagáciu a predať. Držím palce, nech dcéra nájde to správne pre seba!

autor
19. máj 2023

@kikulienkadd ďakujem ❤️

nananka
19. máj 2023

kde chodila?

lilianka28
19. máj 2023

@kikulienkadd Ja mám pomerne čerstvú skúsenosť spred 2 rokov. Síce sa to iba "šušká", ale je to taký mínusový bod pre uchádzača. Na tieto školy je veľký nátresk. Neviem ako na herectvo, ale napr. na réžiu berú 5-6 uchádzačov a o prijatí/neprijatí nerozhoduje 1 bod, ale pol bodu. Oficiálne to samozrejme nikto nepovie, ale to zaobalia niečo v tom zmysle, že nemá definitívne ujasnené či to chce robiť... Tam musí na viac ako 100% presvedčiť, že práve o ten odbor má záujem. A tým, že skúša 2 odbory to nevyznieva zrovna presvedčivo.

kikulienkadd
19. máj 2023

@lilianka28 samozrejme, že uchádzač musí presvedčiť! Veď o tom bude celý jeho život na javisku. No a začína sa prijímačkami. Neverím,že keď príde človek,ktorý vie čo robí a robí to perfektne, komisia v ňom vidí potenciál, tak ho nevezmú len preto,že sa hlási aj na iný odbor. Umelecké smery sú o tom,že uchádzač musí byť osobnosť a to sa musí prejaviť hneď na prijímačkách.