FEM SPU V Nitre - externé štúdium

neznama159
18. feb 2024

Ahojte, prosím vás, nemá niekto skúsenosti s externým štúdiom na fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre na SPU? Mam záujem sa tam prihlásiť ale potrebujem vedieť, v ktoré dni v týždni sú prednášky, ako je to tam s náročnostou predmetu angličtina a matematika. Za každú odpoveď vopred ďakujem.

gabika8855
18. feb 2024

@neznama159 piatok a sobota kazdy druhy tyzden sme mali prednasky od rana do vecera....a zalezi od vyucujucich matika bola super...a anglictina s jednou profesorkou sme mali problem spisali sme na nu staznost vymenili nam ju a bolo v pohode

neznama159
autor
18. feb 2024

@gabika8855 dala sa škola v pohode zvládnuť? Samozrejme, učiť sa treba všade. No ci to bolo náročné a vyžadovalo to nonstop učenie počas dní, alebo sa to dalo pekne popri práci a rodine. Dalo sa ubytovať na intraku na noc z piatka na sobotu?

gabika8855
18. feb 2024

@neznama159 dalo sa to zvladnut popri praci a tak ....urcite boli chvile kedy bolo trosku viac toho ale da sa to v pohode....ian intraku nie ale viem ze boli spoluziaci ktory sa ubytovali pri agrokomplexe....nenapadne mi ako sa vola ten hotel alebo co to bolo ale ze tam to cenovo bolo vyhofne pre nich

neznama159
autor
18. feb 2024

@gabika8855 nevieš mi poradiť, aký je rozdiel medzi odborom manažment podniku a odborom ekonomika podniku? Je daktory z nich náročnejší než ten druhy?

gabika8855
18. feb 2024

@neznama159 ja som mala uctovnictvo ale v podstate skoro vsetky prednasky sme mavali spolu s tymito oba odbormi....jedine na cviceniach nas delili ...cize v podstate skoro rovnake oba odbory ....ale na stranke fem si vies pozriet jednotlive predmety kde je v nich rozdiel

neznama159
autor
18. feb 2024

@gabika8855 jooj účtovníctvo. aké bolo externé štúdium tohto odboru? Mňa to strašne lákalo, kamoška študovala denne. Povedala ze to bolo tak brutálne ťažké, že externe si to nevie ani predstaviť vyštudovať. Ja som sa naplasila týchto slov az som začala zvažovať iny odbor.

neznama159
autor
18. feb 2024

@gabika8855 prosím ta a externé štúdium trvá tri roky? Lebo v tabuľkách majú rozpis na 4rocne externé štúdia 🙈

gabika8855
18. feb 2024

@neznama159 4 roky je externe

gabika8855
18. feb 2024

@neznama159 no takto ja som mala strednu obchodnu akademiu ale tak ti poviem mne ten odbor dal minimum novych poznatkov ked to porovnam so strednou ....ano niektore veci su tazsie pokial nemas ani fuka o uctovani ....ale paradoxne predmety ktore suviseli s uctovnictvom neboli vobec tazke praveze predmety co sme mali spolocne s ekonomikou a manazmentom boli tazsie

dzulik_
19. feb 2024

@neznama159 ahoj, ja som študovala účtovníctvo v NR denne a ako píše aj nadomnou, účtovnícke predmety neboli ťažké. Skôr ekonomické, napr mňa potrápila informatika, tam si profesor známkoval podľa nálady 🤣 a matematika, to bol môj horor, ale my sme vždy od základnej vychytali zlých učiteľov, takže už základy som mala chabé 🙂 ja som šla z Obchodnej akadémie, takže účtovníctvo sme predtým mali. Ale čo boli z gymnázia, tí boli stratení a nerozumeli tomu

neznama159
autor
20. feb 2024

@gabika8855 @dzulik_ baby tak ja skúsim to účtovníctvo ako som vždy túžila :D tiez mam strednú obchodnú akadémiu, tak snáď aj keď som zo školy už dlhšie, tak to zvládnem (či?) Prosím vás a veľa ľudí počas štúdia neprešlo? Alebo sa presplhala väčšina

neznama159
autor
20. feb 2024

Nezostali vám na predaj nejaké knihy/poznamky/ zošity?

dzulik_
20. feb 2024

@neznama159 myslím, že neboli nejaké extrémne sitá, v našej skupine ukončili štúdium asi 3 z 30 počas Bc štúdia

gabika8855
20. feb 2024

@neznama159 ja som mala spoluziacky co tiez boli dlhsie zo skoly...hlavne to nevzdaj pri prvej prekazke ak neico nepojde .....a nie nemali sme nejako ze by niekoho vyhodili alebo by extremne nezvladal

neznama159
autor
21. feb 2024

@gabika8855 @dzulik neostali vám nejaké skripta na predaj? Hlavne dačo do prvého ročníka. Alebo sa neoplatí kupovať dopredu?

gabika8855
21. feb 2024

@neznama159 mne neostali .....a vies co to uz ked budes vediet kto co uci asi vtedy by som zhanala ....lebo mozno sa aj pomenili odkedy som ja studovala ...cize extremne starsie by som nie pri vsetkom kupovala ....a hlavne boli knizky co viem ze odporucali kupit v knihkupectve a potom sa dali stiahnut online a niekto ich este mozno ma aj ulozene

dzulik_
21. feb 2024

@neznama159 ja som niečo mala, ale mám pocit, že som to vlani pri upratovaní vyhodila 😔

anettm
24. mar 2024

a neviete prosím, ako je to s prijímačkami? nakoľko je tam niečo spomínané s priemerom známok, ktorý by som spĺňala avšak to bolo 5 rokov dozadu, takže to asi neuznajú

neznama159
autor
24. mar 2024

@anettm posielala si im vysvedčenia? Ja si myslím, že by to mali uznať. Nikde v textoch ku prijímackam nie je uvedená žiadna výnimka. Hlásie sa na externé účtovníctvo?

gabika8855
25. mar 2024

@anettm mne sa zda ze mojej spoluziacke to uznali aj davnejsie

anettm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anettm
25. mar 2024

@gabika8855 ďakujem za info 🙂

anettm
25. mar 2024

@neznama159 zatiaľ som neposielala, ešte som sa neodvážila, áno účtovníctvo, dávnejšie som im písala aj mail, kde som sa na to pýtala, ale nedostala som žiadnu odpoveď, len viem, že na niektorých školách to je aj časovo obmedzené, napr. uznávanie priemeru známok max 2 roky po skončení SŠ a pod., preto si nie som istá