Farmácia alebo laboratórne metódy

laborant123
21. aug 2023

Ahojte,
som v mojom poslednom ročníku a trebalo by mi už vybrať školu. Rozmýšľam nad farmáciou a laboratórnymi metódami v zdravotníctve. Je tu niekto taký, ktorý by mi vedel povedať, ako je to na jednom aj na druhom odbore? Aké sú výhody a nevýhody? Ktoré školy sú na to najlepšie?

Vopred ďakujem.

laura164
21. aug 2023

Ja by som si vybrala farmaciu, práca v lekárni, lepší plat

lilianka28
21. aug 2023

@laborant123 z týchto dvoch určite farmácia.

laborant123
autor
21. aug 2023

A ak by som nechcela pracovať v lekárni? Skôr ma zaujíma ťa vedecká časť.

vroni
21. aug 2023

Co ma farmácia s lekarnou? To je len jedno z možných uplatnení, nepoznám farmaceuta, ktorý by mal "ambíciu" robiť v lekárni. Dcéra chce ísť na budúci rok na farmáciu, lekáreň je jej nočná mora.

bluemoon24
21. aug 2023

@laborant123 dost zalezi, kde bys ty laboratorni metody chtela studovat. Pokud v Hradci Kralove, tak rovnou bez na farmacku, laboranti to maji hlavne prvni 2 roky skoro stejne narocne a mnoho jich skonci, jinde je to pry jednodussi. Pokud te zajima ta vedecka cast, tak si vyberes diplomku v oboru, ktery te zajima a pokud to bude treba farmaceuticka chemie a budes dobra, tak v Hradci te budou skoro prosit, abys zustala na doktorantske studium (stejne je to na farmakologii, organicke chemii a biochemii). Takze tak, ale to mluvim za tuto konkretni fakultu, jak je to jinde, netusim.

123miaa123
21. aug 2023

@laborant123 farmácia je dosť náročná škola 🙂 ale po škole máš široké spektrum možností na uplatnenie ...ísť toto študovať druhýkrát tak určite ČR (napr Brno,Hradec) SR už nikdy viac 😁 držím palce pri rozhodovaní