Fakulta telesnej výchovy a športu

anyhoney
9. feb 2024

Ahojte,aký máte názor na FTVŠ? momentálne si tam podávam prihlášku.. Šport od malička milujem,aktívne hrám futbal,preto mi to príde ako najlepšia možnosť,pretože chcem robiť niečo čo ma bude baviť. Zaujímal by ma ale názor aj ľudí ,ktorí momentálne študujú/študovali na FTVŠ

klementinka58
9. feb 2024

syn tam studuje, prijimacky boli pomerne narocne, ale vzali ho na vsetky tri skoly. Ale on sa rok aktivne pripravoval na prijimacky mal trenera na plavanie, na gymnastiku a kolektivne sporty zvladal kedze hra aktivne futbal. Vela zaujemcov nepreslo, takze to nie je len tak ze dam si prihlasku a hned ma beru.
dost ludi vyletelo na plavaní, zla technika, nezmestili sa do casoveho intervalu a dost vyletelo aj na gymnastike, nemali premakanu zostavu. On na to drel naozaj tvrdo, rok sa intenzivne pripravoval, teraz je druhak. Studium ho bavi.

anyhoney
autor
10. feb 2024

@klementinka58 ďakujem pekne za odpoveď,tiež to nepodceňujem.. chodím plávať viackrát do týždna,gymnastickú zostavu už tiež ovládam a beh tým že trénujem 5krát do tyždna zvládam vporiadku tak verím ,že ma príjmu😊 minulý rok však prijali aj dievčatá ,ktoré sa vôbec nepripravovali tak poctivo a gymnastickú zostavu si nacvičovali týždeň pred prijímačkami.. ale ďakujem aspoň viem ,že nemôžem poľaviť

sylvie
14. feb 2024

@klementinka58 prosim ta na ake 3 skoly ho vzali? Nas syn je sice este len tretiak, ale uz teraz rozmysla co dalej.. hra hokej, tak FTVS je jedna z moznosti. Dakujem

klementinka58
14. feb 2024

@sylvie on si daval presov, blava, bystrica

ucitelsky odbor telesna vychova a v bystrici trenerstvo
moj hraval hokej az po dospelych, popritom futbal a este pred vyskou zacal robit futbaloveho rozhodcu. On ma blizko k sportu , robi aj tabory animatora takze siel tou cestou.

sylvie
16. feb 2024

@klementinka58 takze studuje ucitelsky odbor?
Moj je tiez telom aj dusom sportovec 😉 Okrem hokeja hra aj floorball a hokejbal, zucastnil sa aj svetovych hier mladeze a majstrovstiev sveta. A ma dost dobre znalosti zo sportu celkovo, proste sport je jeho zivot. Par krat ho treneri oslovili a pomahal aj pri trenovani deti 😉