Externé štúdium psychológie

4. jún 2023

Ahojte je možné niekde v Ba si urobiť externet MGR z psychológie?

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
4. jún 2023

A kde si urobila Bc? Tam urob aj Mgr.

autor
4. jún 2023

@oli18 tam sa nedá externe Mgr

oli18
4. jún 2023

Tak urob denne,je to vzacny a ziadany odbor.

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
4. jún 2023

@maros313 ked uz v kazdej prdeli sa da externe studovat, uz ho zdehonestovali. V case, ked prijimali 15 studentov na statnych univerzitach, to este mal cveng.

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
4. jún 2023

@maros313 ja to pisem na zaklade tu zalozenych diskusii, ktore obcas citam a ma prekvapuje, ze tento odbor sa da studovat po vikendoch. Mam v rodine absolventa , jedneho z 15 spominanych. Ma super rozbehnutu 15 rocnu karieru.

zuzuliennka1
4. jún 2023

@oli18 ziadany odbor to dnes uz veru je. zohnat napr. detskeho psychologa a necakat na termin pol roka je dnes raritna vynimka. psychologov je malo, deti/dospelych ktori ho potrebuju, naopak stupa.
pred 16r ked som maturovala, sa psychologia veru takto vnimala, ako pises, ale dnes to neplati
(pardon to mala byt odpoved pre @maros313)

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
4. jún 2023

@maros313 ja mam zas info, ze problem je aj v tom, ze sa prijma do odboru len okolo 10-15 studentov?
kazdopadne s psychologiou dnes clovek nudzu o pracu podla mna nema, uz sa tento odbor nevnima tak, ako ked som maturovala ja.

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
4. jún 2023

@zuzuliennka1 ale coby, psychologov vyjde zo skol ovela viac ako ty popisujes. Staci si v crzp vyfiltrovat kolko je rocne napisanych diplomoviek z katedier psychologie z celeho Slovenska.
Len je uz potom obrovsky rozdiel psycholog vyjdeny zo skoly a psychoterapeut...

mikadooo
4. jún 2023

@maros313 prečo nechcú robiť detských psychológov?

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ejanjelik
4. jún 2023

@maros313 nuda? U nás na skole by sa nenudil.

mikadooo
4. jún 2023

@maros313 aha, zaujímavé 🙂

zuzuliennka1
4. jún 2023

@0silvia0 ahaa pardon, to logopedia je taky odbor. prijima sa myslim 20 studentov a studuje sa len v ba na UK.
no, ked som sa rozhodovala kam na vs, aj psychologia bola v rozhodovani, nakoniec som isla inde, zcasti aj vdaka tlaku okolia, ze “naco taky odbor”, resp. co potom.
dnes to uz (aj vdaka osobnej skusenosti v rodine) vidim inak, keby som sa vratila v case, isla by som, bud na psychologiu alebo logopediu.
ale vzdy je aj tak najdolezitejsia motivacia k studiu -
preco taky odbor niekto ide studovat

yvanielka
4. jún 2023

Dá sa v Trnave alebo v BA na Paneurópskej

oli18
4. jún 2023

@zuzuliennka1 Ja som písala, že niekedy (cca pred tými 15-20 timi rokmi) sa prijímalo 15 ľudí napr. na UPJŠ. Píšem, že dnes ich chrlia aj súkromné školy a študovať sa dá aj popri zamestnaní. Možno preto je síce psychológov viac, ale nie kvalitných a na tých kvalitných treba dlho čakať. Myslím, že stále platí, že dobrý chýr ide ďaleko, ale zlý ešte ďalej. Platí to o všetkých profesiách, aj o psychológoch.

oli18
4. jún 2023

@maros313 A kde sú tí psychológovia, ak ich vyjde tisíce? Zakladateľka témy síce nepíše, aký odbor má na mysli, ale brala som to tak, že jedno odborové štúdium. Učiť na škole psychológiu by mal absolvent z učiteľského smeru, ktorý študuje dvoj odborové štúdium, či? Ak si psychológ, vysvetli nám.
A že nik nechce robiť detského? Kvôli nude? Asi si nechcel napísať, že kvôli premúdrelým maminám 😀

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
4. jún 2023

@maros313 typická chlapská odpoveď 🙉. Ty nie si psychológ, žiadna z tvojich odpovedí, ktoré si tu uviedol, tomu nenasvedčuje.

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
4. jún 2023

@maros313 sme na tom rovnako. 😉 Aj preto som ti napísala, čo si myslím. Tvoje odpovede vo mne evokujú strohosť muža, neviem si pomôcť. Hold, ľudia sme rôzni, nevadí. Ďakujem, aj tebe pekný večer a nebuď skúpa na slová 😉