Externe štúdium počas materskej

23. feb 2021

Ahojte rozhodnutie je samozrejme na mne ale chcela by som pocut nazory. Som na md s dvomi detmi. Mam 26 rokov. Od septembra starsie ide do skolky mladsi bude vtedy mat rok a tri mesiace. Predtym som 2 roky pracovala v administrative ta praca ma dost bavila. Mam skoncenu obchodnu akademiu a vysoku skolu odbor manazment. Ale cely cas mi vrtalo aj vrta v hlave co budem v zivote dalej po materskej robit a stale sa dostanem k tomu ze by som chcela ucit v materskej skolke nato mi samozrejme treba pedagogicke vzdelanie. Prosim o radu tie ktore studovali popri md vysoku skolu da sa to zvladnut ? Mam sa do toho vobec pustat? Ja sa len bojim ci to zvladnem no na druhej strane ze mam moznost nieco urobit zmenit ze sa mi otvoria nove moznosti. Vobec neviem ako sa rozhodnut mozno hladam len povzbudenie mozno niekoho kto povie ze je to hlupost sa do toho pustit. Velmi ma to laka ze mozno to mam robit citim sa stratena a co ak prave v tom najdem zmysel. Chcem sa do prace tesit nie robit nieco co mi bude uberat zivotnu energiu

ibrunova
23. feb 2021

Určite choď do toho, ja som začala tiež počas MD, bolo to miestami náročné, ale zvládli sme. Určite to nie je hlúposť!

autor
23. feb 2021

@ibrunova a potom ked ti skoncila md si si dorobila skolu popri nejakej praci ?

kacena4
23. feb 2021

ahojko ja som tiez sstudovala pocas rodicaku s manzelovou pomocou ale dalo sa to bez problemov zvladnut. osobne by som si nezvolila matersku skolu, kedze mas 2 male deti - skolka/skola v najblizsich 10tich rokoch budes riesit a predstav si ze bude robit poobedne... ale ak mas cloveka ktory sa ti bude starat o deti v poobednom case kym budes robit nie je problem studuj rodicak je super cas prave na to!

maximilie
23. feb 2021

Ak si myslíš, ze by ta bavilo ucit v MS CHOD!!!! Takéto učiteľky nase deti potrebujú!!! Jasne, ze sa to da zvládnuť. Ak si nechodila na žiadny nástroj, tak sa trochu potrapis s hudobnou. Inak sa da vsetko zvládnuť. Akurát by som na tvojom mieste počkala. Maju krátiť externe štúdium zo 4 na 3 (Bc ) a z 3 na 2 (Mgr) usetris peniaze, rok, a cas s rodinou. Podla mna je učiteľka dokonale povolanie pre matku. Víkendy volne, pracovna doba taka, ze stíhaš deti odviesť aj vybrať zo školy.

autor
23. feb 2021

@maximilie dakujem za povzbudenie 🙂 ano viem ze maju skratit naspat na 3+2 len neviem kedy a teraz by pre mna bola vyhoda ze skola len v sobotu co by mne velmi vyhovovalo

autor
23. feb 2021

@kacena4 tak kym by som skoncila vysku deti uz budu na zakladnej to mozu byt aj v druzine alebo s dedkom(mojim otcom) doma cize mal by kto s nimi byt a co si studovala ked sa mozem spytat?

maximilie
23. feb 2021

Je to vážne pohoda. Pri 2.mozno komplikovanejšie. Ja som nastúpila, ked mala dcerka 8mes. Uprimne? Sediet 8h a počúvať prednášky je neskutočný relax! Ok, cez prestávky kojenie, kŕmenie... (online vyucba padla vhod) , ale kedy si môžeš dovoliť sedieť a venovať sa ,,sebe". Ja neľutujem. A aspon ocko sa ma možnosť naplno realizovať aspon ten
1 den v týždni. Seminarky a učenie, ked mala.spi, po večeroch

autor
23. feb 2021

@maximilie manzel aj teraz pomaha uplne vo vsetkom aj ked som teraz prisla s tym ze by som chcela na tu skolu povedal ze kludne. Nema s tym najmensi problem tak aj to ma tak povzbudilo ci to nemam skusit. Rozpravali sme sa aj o tom ze skusit jeden rok ci to budem zvladat a ked nie tak nic sa nedeje. Tiez som myslela ze by som sa ucila vecer ked deti zaspia popripade cez den keby sa maly hral skratka by dom to nejak vymyslela

maximilie
23. feb 2021

Aj moj bol rad, ze som sa tak rozhodla a pomaha mi , keby mohol aj so školou 😅
Tak smelo do toho
Držím prsty!!!

pininka1
23. feb 2021

Neboj, ja som mala tri deti a dali sme to, tento semester koncim

ibrunova
23. feb 2021

Áno, posledný rok som už robila.

ivanizna
23. feb 2021

Aj ja študujem na materskej, kamarátka vyštudovala na materskej po večeroch, a stále mám nejaké spolužiačky, ktoré študujú nielen na materskej, ale aj popri práci a aj dvoch-troch deťoch. Veľmi ťa v štúdiu podporujem, určite choď do toho, ľutovať nebudeš, nakoľko je to niečo, čo ťa baví a máš to rada! 🙂

autor
23. feb 2021

@ivanizna dakujem 🙂 a zvladas vsetko v pohode nelutujes niekedy ze si sa nato dala ?

ivanizna
23. feb 2021

Ja to niekedy v pohode nezvládam 😁 ale to len preto, že celý život mám zlú organizáciu a potom všetko dorábam na poslednú minútu. Ale už si robím druhý stupeň, tak aj s takým extrémom sa to dá 😉 Ak ty si organizovaná, určite s tým nebudeš mať problém, tak ako mnoho mojich spolužiačok, čo sa tomu venujú skoro každý deň

ivanizna
23. feb 2021

Ale nikdy, nikdy, nikdy neľutujem, ja sa rada takto "trápim" 😀 a keď všetko pôjde dobre, určite si dám potom na Slovensku odznova nejakého bakalára, alebo doktorát externe v zahraničí

natalala
23. feb 2021

No myslim ze pedagogicku urcite zvladnes 🤷🏼‍♀️ A je super ak ta praca v skolke bude naplnat aj pre teba aj pre deticky co budes mat v triede 👍🏼

kacena4
23. feb 2021

socialnu pracu a teraz specialnu pedagogiu - specpedagogovo je VELMI MALO a mas pravidelny pracovny cas nezavisli od deti v skole 🙂

hailey1
23. feb 2021

Ja studujem druhu vs na md momentalne 😂 a uprimne... prvu skolu som mala denne a tuto oproti tomu davam s dvoma prstami v nose. Uz chapem, preco tolko externistov konci s cervenym diplomom 😂😂😂 mam stvormesacne dieta, som po cisaraku a zimny semester som skoncila s cistymi Ackami 😎 - to sa nechvalim. Externe studium urcite zvladnes ✌🏼

ivangeline
23. feb 2021

Na to netreba vysoku. Staci taka speci maturita. Aspon co som pozerala ja..

autor
24. feb 2021

@hailey1 a co studujes ?

domuska11
24. feb 2021

Ja som tiež začala prvý ročník s 1,5 dieťaťom, potom som otehotnela. Porodila v júni už keď bol ročník ukončený. Ďalší rok som si skrátila štúdium a študovala som súbežne dva ročníky aby som o rok skôr skončila. Deti malé. Učenie po večeroch, pre mňa prednáška bola realx, chvíľa pre seba.
Teraz mám Mgr. Materská mi končí, posledný rok idem uz počas práce. A planujem pokracovat v doktorandskom štúdiu.
Veľmi veľa záleží aku Univerzitu zvolis lebo v tomto je veľký rozdiel. Nikdy som tomu neverila, vždy som si vravela, že musia mať rovnaké nároky, podmienky , ale keď pocuvam niektoré známe ako im uzatvárajú predmety tak žasnem. A v konečnom dôsledku budeme mať titul ro

domuska11
24. feb 2021

Oprava - rovnaký, čiže zvážiť školu kde chcela študovať.

autor
24. feb 2021

@domuska11 ja by som chcela na presovsku univerzitu mam kamosku ktora bola externe a vravela ze to bolo narocne a mam druhu kamosku ta chodila na denne a vravela ze nieco bolo lahsie nieco tazsie ale dalo sa zvladnut tak neviem

autor
24. feb 2021

@domuska11 myslela som ze na "stare" kolena nebudem riesit uz ziadne skoly ale lutujem co som si vybrala v tom case ako studentka keby som sa mohla vratit v case studovala by som bud tu pedagogiku alebo zdravotnu sestru no lenze to som si ujasnila az teraz v dospelosti vtedy v mladosti som sla nato co mi radili ini a spatne to lutujem nemala som pocuvat nikoho ale rozhodnut sa sama ale tak to uz teraz nezmenim. Zmenit to mozem uz len tak ze to vystudujem teraz

domuska11
24. feb 2021

Ja mám UMB , denne a externé štúdium také isté aj v podmienkach ukončenia semestra.

autor
24. feb 2021

@domuska11 no aj tu mi bolo povedane ze slusky s dennymi studentami a ze absolut e nemaju externisti ulavy oproti dennym a ze neberu ohlad nato ci mas rodinu deti pracu ze proste maju rovnake naroky

littlebubble
24. feb 2021

Aj ja by som chcela ísť o rok do Prešova ak sa zmení štúdium na 3+2 roky.
Ale taktiež netuším či sa tento odbor dá zvládnuť ak človek pracuje.Aké predmety tam sú.Ako prebieha celkové externé štúdium v aké dni sú prednášky.Robia sa vlastne prijímačky?Je potrebné vedieť hrať na hudobný nástroj?Prístup pedagógov.

Rada by som si prečítala skúsenosti žien trošku podrobnejšie.

Ak by mal niekto čas tak kľudne aj správu.

autor
24. feb 2021

@littlebubble ja viem ze teraz odkedy je 4+3 roky tak je skola len v soboty a ked bolo 3+2 tak aj piatky soboty. Cize je vyhoda ze sice styri roky bc ale mas skolu len v sobotu. A na dalsi rok to uz maju menit na 3+2 ? A prijimacky sa nerobia len podla priemeru z vysvedceni zo strednej skoly

littlebubble
24. feb 2021

Tak mne by nevadilo chodiť aj v piatky ak by mi vôbec zamestnávateľ štúdium schválil.Zase 7 rokov štúdia je už podľa mňa veľmi veľa.A za 7 rokov už ani nemusím pracovať tam kde pracujem :D.Počas 3 rokov sa dá stihnúť aspoň štúdium na RD prinajhoršom.A posledné 2 dokončiť potom neskôr.Alebo by som pokračovala.To neviem takto dopredu posúdiť.

Ja žiadnu VŠ nemám.Bola som kedysi na dennom ale nemohla som si dovoliť pokračovať.Takže toto je možno moja jediná šanca si splniť sen a vyštudovať VŠ.Ale kvôli vedomostiam nie pre titul.

Mohla by som ísť aj na 2 roky na SŠ v tomto odbore ale tak keď majú skracovať štúdium tak je výhodnejšie ísť rovno na VŠ.

Neviem či sa to má zmeniť v roku 2022 a či vôbec.Ale uvažuje sa o tom.

Berú sa do úvahy vysvedčenia od 1/4+ maturitné vysvedčenie? Alebo len vysvedčenia?

Ja som si pozerala na stránke podmienky ale myslela som si, že tento rok sa prijímačky nerobia len kvôli Covidu.

autor
24. feb 2021

@littlebubble a na dva roky na strednej ti staci ? Ze to by si mohla potom ucit ? Beru sa do uvahy 1-3rocnik koncorocne vysvedcenie a vysvedcenie z maturitnej skusky