Externé štúdium (+ interné štúdium)

lili_kl
20. jan 2024

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom všetkého, čo sa dá. Končím strednú školu a ešte nie som pripravená odtrhnúť sa od rodiny, a tak prichádza do úvahy externé štúdium.
Ako prebieha vyučovanie? Sú pri takomto štúdiu moc veľké výdavky (mimo školského poplatku)? Dá sa to zvládnuť popri práci/brigáde? Ako je to s uplatnením? ( Chcem študovať biológiu a viem, že niektoré školy s interným štúdiom ponúkajú prax na miestach, kde neskôr môžu absolventi aj pracovať. Majú v takejto oblasti šancu aj externisti?)

Ak by sa jednalo o interné štúdium, neviete ako je to s absenciou? Je to tak veľmi sledované ako na strednej/ základnej škole? Koľko približne času počas školského roka trávite doma?
Je vysoká škola ťažšia než gymnázium?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede <3 🙂

lindous
20. jan 2024

Biológia sa dá niekde študovať externe? Nechcem sa nikoho dotknúť, ale zvážila by som kvalitu toho daného odboru v súvislosti s ďalším uplatenením, lebo keď si predstavím koľko času trávia v laboratóriách naši biológovia, to naozaj nie je niečo čo sa dá dohnať cez víkendy a preto ani externá forma u nás nie je.. no a uplatnenie nakoniec aj tak záleží od špecializácie, viem že zoológovia či botanici to majú v tomto náročnejšie ako genetici či molekulárnici...

Čo sa týka denného a absencií, tak záleží od predmetu a vyučujúceho... napr. na niektorých predmetoch som musela mať absolvované všetky cvičenia (1 sa dalo nahradiť), niekde som absenciu mať mohla, na seminároch boli väčšinou povolené 2, prednášiek som povinných s prezenčkou mala minimum... a náročnosť záleží od odboru, ale ak sa bavíme o prírodných vedách, je to náročnejšie ako gymnázium, každé skúškové je taká maturitka a viac, ale zase študuješ to čo ťa baví (aj keď sa vždy nájdu aj nudné alebo odveci predmety), tak z tohot hľadiska je to lepšie

vanilkovazmrzka
20. jan 2024

Pokial nemas full time job tak o externom studiu si ani citat nemusis. Celkovo externe studium by malo byt dostupne len na teoreticke humanitne odbory…

niekto2hy
20. jan 2024
sinusoida
21. jan 2024

@lili_kl vysoká škola je určite ťažšia ako gymnázium....externé štúdium je s denným v nevýhode s tým, že tam si väčšinou ponechaná sama na seba, veľa vecí si musíš zháňať sama, čo sa týka materiálov na učenie, ale v dnešnej dobe veľa prezentácií a študijného materiálu poskytnú vyučujúci aj online....ale mne osobne externé štúdium vyhovuje viac, pretože som samostaná a rada riešim veci bez pomoci...brigáda sa tiež stíha, veď keď pracuješ cez týždeň, víkendy, či piatky sa dá chodiť do školy a večer sa môžeš učiť, či pripravovať si iné veci do školy...