Externé štúdium a práca

bibiana868
5. jún 2023

Viete mi niekto prosím poradiť či treba pracovať na tpp/skrátený úväzok počas externého štúdia na VŠ alebo môžem pracovať aj na dohodu? Prípadne ako riešiť to, keď si prácu, kde mi externé štúdium nebudú tolerovať do nástupu na druhý stupeň nenájdem??

lenuska9999
5. jún 2023

@bibiana868 prečo by mala byť podmienka pracovať? Ved ak škola otvára triedu s externým štúdiom, normálne podas prihlášku a nikto sa ta nepýta na dôvod prečo študuješ externe. Môžeš aj doma valat šunky, im je to jedno. Véd externe si zaplatíš.. iné je to ak chceš individuálny študijný plán, vtedy sa už posudzuje dôvod

lindous
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibiana868
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibiana868
autor
5. jún 2023

@lenuska9999 keď človek študuje externe stráca status študenta..preto sa pýtam ako to je 🙂

nelca84
6. jún 2023

@bibiana868 nemusis pracovat, mozes byt aj nezamestnana, nikoho nezaujima z coho zijes ani z coho platis skolne

ibrunova
6. jún 2023

@bibiana868 nemusíš pracovať, ale za štúdium budeš tak či tak platiť, popritom musíš mať poriešené odvody atď. A kebyže pracuješ, tiež to nie je vždy jednoduché časovo zladiť.

kova85
6. jún 2023

@bibiana868 záleží akú prácu budeš robiť ak chceš pracovať, aby si stíhala. Ja normálne pracujem a popritom som si robila externé štúdium. Len ja som mala technický smer troška náročnejší. Keď som chcela ísť na skúšky tak som si musela brať dovolenky alebo nadrobiť nadčas v práci. Pracujem normálne 8h denne v týždni. Víkendy som bola v škole soboty - nedele. Občas aj piatok sme mali. Nehrozila žiadna dovolenka niekom počas tohoto obdobia. Bolo to náročné.

bibiana868
autor
6. jún 2023

@ibrunova to, že budem platiť štúdium viem, keďže chcem ísť druhý stupeň a nie prvý..skôr tie odvody ma zaujímali, preto sa pýtam..či treba ísť na úrad práce keby si prácu nenájdem alebo ako

bibiana868
autor
6. jún 2023

@kova85 ja to nemám nejako extra náročné, poznám veľa ľudí čo to v pohode stíhajú 🙂 nevieš mi náhodou poradiť či môžem pracovať aj na dohodu ?

nikiki29
6. jún 2023

@bibiana868 keď sa zaeviduješ na úrade práce nebudeš platiť odvody

nikiki29
6. jún 2023

@bibiana868 ak by si pracovala na dohodu, musíš splniť podmienky úradu práce. Čo sa týka školy - to nemá žiadny vplyv na tvoju pracovnú činnosť - nečinnosť.

nikiki29
6. jún 2023

@bibiana868 ja teraz končím externé štúdium. Bola som počas neho aj nezamestnaná, aj zamestnaná.

simca06022011
6. jún 2023

samozrejme, ides na urad prace, ALEBO sa prihlasis vsade ako samoplatca a nemusis nic. Ide o to, ze ak nepracujes, nie su ani student, nik za teba neplati odvody. Mozes pracovat na TPP, dohodu ako len chces, ako kazdy iny clovek.. rovnake podmienky su tam.
Podla toho aky mas rozvrh, ako daleko skolu, ja by som s potencionalnym zamestnavatelom skolu neriesila, ak maju normalny pristup, tj vies si vziat dovolenku.

bibiana868
autor
6. jún 2023

@simca06022011 ďakujem pekne za radu🙏🏻