Externé pomaturitné štúdium - praktická sestra

8. apr 2021

Ahojte, skoncila som minuly rok skolu so zameranim na obchod a podnikanie, ale chcela by som sa od septembra prihlasit na externe studium na zdravotnej ako prakticka sestra. Uz som si ziskala informacie o skole, prihlaske. Akurat ma zaujima jedna vec, zmaturovala na skole obchod a podnikanie, ale urobim si 2 rocne externe studium praktickej sestry a nasledne potom ci mozem pracovat ako sestra. Dakujem Vam.

evulienkaeko
8. apr 2021

No toto ma teda velmi zaujima, kedze tiez planujem od septembra nastupit na studium dvojrocne ako prakticka sestra, ale podla mojich informacii mozes.

katyann
8. apr 2021

ak chceš pracovať ako sestra, musíš vyštudovať Bc, praktická sestra je vlastne zdravotnícka asistentka, ale môžeš sa zamestnať napr. u zubára

hankm
8. apr 2021

Navrhujem mat vyssie ambicie, min bc. a specializovat sa na niektory zdrav odbor. Aj ked mam pocit, ze uz tieto pozicie stredneho zdrv personalu su saturovane. Len netusim ako je to ohodnotene.... aj ked mat pravidelnu vyplatu niekde v malom okresnom meste je v podstate vyhra v loterii. To ti aj hypo banka da hned po 3 mes.

autor
8. apr 2021

@evulienkaeko dakujem, lebo nikde neviem najst tuto informaciu a ty tiez teda pojdes na externe alebo ty si sa ako rozhodla

autor
8. apr 2021

@katyann takze v podstate mozem pracovat uz hned po skonceni toho studia? Lebo ja som nevedela ci vobec mozem pracovat hned po skole ako asistent teda, kedze som studovala nieco ine a toto je 2 rocne

katyann
8. apr 2021

áno, môžeš a ak budeš chcieť študovať ďalej, dá sa externe

evulienkaeko
8. apr 2021

No ja idem do trnavy na zdravotnu to je vecerne studium teda tak to tam je napisane a potom externe na bakalara za normalnu sestru, ale to uz popri zamestnani v nemocnici.

autor
30. apr 2021

@evulienkaeko ahoj chcela by som sa spýtať, že ideš aj ty na pomaturitné a ty máš akú strednú školu? Alebo ako sa vlastne pripravuješ kedže od septembra chceš ísť?

evulienkaeko
30. apr 2021

Ahoj ja mam gymnazium, zatial sa moc nepripravujem este len pojdem podavat prihlasku.

janka95
5. máj 2021

Ahoj ja som.sla z hotelovej školy na pomaturitne praktická sestra. Už traz v máji končím s maturitným vysvedčením. Dala som si však prihlášku na vysokú školu. Zatiaľ je to také všelijaké či to budú uznávať, učíš sa tam síce všetko ale veľa vecí sama robiť nemôžeš. Samozrejme si prácu v nemocnici môžeš nájsť. Podľa mňa je to ako zdravotnícky asistent. Ak chceš byť zdravotná sestra potrebuješ ísť ba bc. 🙂

bigfree
16. jún 2021

Ahojte, nie je tu niekto kto ide teraz v júni 2021 na pomaturitné štúdium na Strečniansku v BA, resp. na prijímačky? Príp. je tu niekto kto tam robil prijímačky v roku 2020, 2019?

pepelu
10. jan 2023

@evulienkaeko Dobry den,prepacte ze otravujem,len ma zaujima ci ste nastupila do Trnavy na sttednu externe(vecernu)strednu skolu?(prakticka sestra) Tiez o tom rozmyslam....

evulienkaeko
10. jan 2023

@pepelu ano nastupila som

janka95
10. jan 2023

Dievčatá uz mam po škole praktickej sestry. Pracujem už druhý rok. A som som v druhom ročníku na vysokej škole. Ak niektoré rozmýšľate, odporúčam🙂 🙂

evulienkaeko
11. jan 2023

@janka95 ahoj a prosim ta na aku vysoku skolu chodis? N

lastovickapatka
12. jan 2023

Ahojte. Môžem sa sem pripnúť? Rada by som vedela, či sa môžem hlásiť hneď na VŠ aj bez absolvovania 2rocneho pomaturitneho štúdia na SŠ? Chcela by som totiž externe studium. Strednú školu som vyštudovala gympel. Ďakujem.

janka95
13. jan 2023

@lastovickapatka u nás bola podmienka mať zdravotnícke vzdelanie a prácu v nemocnici. Predsa už základy máš a prax ti treba. Z ostatnych škôl môžeš ísť na denné štúdium 🙂

buduca_mamicka007
13. mar 2023

@janka95 super, blahozelam 🙂 ak mam vs - psychologiu a ziadnu prax v zdravotnictve, som aktualne na md- tak ma neprijmu na bc stupen externe osetrovatelstvo? Kedze som na md tak sa nemozem zamestnat aktualne v zdravotnictve...

janka95
14. mar 2023

@buduca_mamicka007 skús si obvolať školy možno že sa niekde dá. Len viem ze keď nepracujes externé BC nie je 3 ale už 4 roky. U nás sa dalo len s ukončenou zdravotnickou strednou školou. Preto som šla najprv na to pomaturitné štúdium na praktickú sestru 🙂

adrianka2606
30. apr 2023

Dievcata, ktore studujete alebo planujete zacat studovat a chce sa vam pokecat, pridajte sa do sukromnej skupiny
https://www.modrykonik.sk/group/12752/

bubinkaaa
13. máj 2023

@janka95 kde študuješ v akom meste na VS??

janka95
14. máj 2023

@bubinkaaa Košice. 🙂

autor
12. aug 2023

Uzkost