Dyslexia, dysgrafia a cudzí jazyk

keira
6. máj 2023

Mate nejake overene tipy, ako zvladnut cudzi jazyk?

alandra
6. máj 2023

Dcéra má dysgrafiu aj dyslexiu , ale cudzie jazyky jej idú teda - naučila sa ich sama sledovaním youtubu.... inak v škole môže písať foneticky ( ale to robí málokedy,nechápem ako jej toto môže íst a v sj jazyku je to des a hrôza)

keira
autor
6. máj 2023

@alandra a slovicka, pamat ma aku? gramatika jej tiez ide? nemusi pisat slohy?

alandra
6. máj 2023

Slohy v cudzom jazyku na základnej škole nepíšu. Na sj píše aj sloh. Ja som sa s ňou nikdy angličtinu neučila, ona sa ju naučila v podstate sama. Teraz má aj nemčinu aj tú zvláda ale tam sa s ňou učí muž( vie dobre po nemecky). V škole ako som už písala môže písať foneticky na písomkách.

kacena4
8. máj 2023

dysgrafia je problem v pisani (neuhladne pismo) dyslexia je o citani a zamienani pismenok. v anj je to jednoduchsie preto, lebo nemajú diakriticke znamienka (makcen, dlzen...) preto tento jazyk je pre dysdeti jednoduchsi ako gramatika sjl
a co sa tyka zvladnutia jazyka, je to vysoko individualne, velmi zalezi od intelektu dietata a tiez pamate. a samozrejme treningu

keira
autor
8. máj 2023

@kacena4 treningu v akom zmysle?

kacena4
8. máj 2023

@keira napr. komunikacia, pisanie, tvorba viet. lebo nie je problem naucit sa slovicka, ale dolezite je vediet ich pouzit vo vede a v teme

keira
autor
8. máj 2023

@kacena4 hm, tak to maju problemy aj ostatni, ci?