DPŠ prax

31. aug 2022

Ahojte, chcela som sa spýtať ci ste niekto nestudovali dps v Ružomberku? Mam za sebou prvý rok a mala by som pokračovať, akurát mam problem s tym ze v rozisrujucom module je nacuvova a ta klasicka prax, lenze kedze som pracujúca osoba a z niecoho si to studium zaplatit musim, tolko volna na chodenie nacuvov a praxe mi v praci nedaju... Zaujimalo by ma ci ste sa s tymto niekto stretli a ako ste to vyriešili? Pride mi to ako keby toto studium bolo navrhnute rovno pre ludi, ktori uz v skolstve pracuju. Dakujem

veronika3110
31. aug 2022

ja síce študujem externe v PO, ale s praxou to máme podobne. Ako externisti jasné, že každý pracuje, preto študujeme externe. Prax proste musí byť absolvovaná na 100%, treba si to zariadiť ako kto vie... určite ti ju neodpustia len preto, že si zamestnaná...
určite sa dá dohodnúť s tým, že na papieroch do školy bude uvedené, že si normálne chodila napr.
tak som to robila ja v ŠKD, lebo som pracovala v MŠ.. prišla som do ŠKD, ale len na 2 hodiny poobede napríklad.. a prišla som vtedy, ked som robila v MŠ rannú a nie poobednú.. prípravy som však mala porobené, aj rozbory aj všetko..
Takže určite by som sa dohodla s učiteľkou, pri ktorej budeš na praxi.. raz/2x by som prišla na náčuv a potom niečo dopísala z brucha...

konikkon
31. aug 2022

Robila som si DPS popri práci a zamestnávateľ má ústretovo uvoľňoval. Vždy som si odbehla na 2-3 hod do školy a nazad do práce. Potom som si čerpala nejaké dni dovolenky. V škole som si vybavila, že budem chodiť len na polovicu hodín a učiteľka mi potvrdila celú prax.

heln
31. aug 2022

poviem ti to takto narovinu, ako to riesi mnozstvo ludi, jednoducho sa dohodnu s nejakymi znamymi a dostanu peciatku, papierovo si vsetky podklady vypracuju tak ako keby boli realne na tej praxi a prax odovzdaju. a este sa ti niektori vysmeju, ze ty si na tej praxi aj realne bola. zial toto je realita.