DPŠ pedagogické štúdium

andykrs
1. júl 2023

Zdravím len pre info chcel by som sa opýtať, mám VŠ druhého stupňa odbor elektrotechnika , a mal by som záujem o učenie na ZŠ poprípade SŠ predmety ako matematika a fyzika , kľudne telesná výchova... Ak som to správne pochopil najprv by som musel absolvovať DPŠ na odbor elektrotechnika 4 semestre a až potom ešte RŠ na predmety o ktoré by som mal záujem. Jedná sa my hlavne o to , že o učenie elektrotechniky nemám záujem. A v tomto prípade či by som musel absolvovať 4 semestre DPŠ a následne 4 semestre RŠ. Ďakujem

andreakotesova
1. júl 2023

@andykrs s DPŠ nemôžeš učiť na ZŠ. Môžeš učiť svoje statnicove predmety na SŠ.

sella38
1. júl 2023

Rozsirujuce si zase nemozes urobit, ak nemas ucitelsky smer VS alebo aspon DPS.

aaadkaaa
1. júl 2023

@andykrs ano, tak ako pises, najskor dps a potom rs. A prosim, ako buduci pedagog sa douc gramatiku.

nelca0510
1. júl 2023

Fuha,si myslis,že s vystudovanou elektrotechnikou môžeš učiť čo sa ti zachce ? To tak nefunguje.

andykrs
autor
1. júl 2023

@nelca0510 nie čo chcem ale čo má baví, mám síce elektro vzdelanie , ale MAT a FYZ som absolvoval na SŠ, VŠ a už tieto predmety nejaký ten čas doučujem, a keďže idem do dôchodku doma sedieť nebudem, a viem že učiteľov je nedostatok zamýšľal som ak by to bolo možné uberať sa týmto smerom. To je všetko.

andykrs
autor
1. júl 2023

@aaadkaaa Jasné ale ja som skôr na MAT, FYZ, INF, TV a podobne. 👍 Ďakujem.