Dovolia mi študovať na strednej škole, keď nemám ukončenú povinnú školskú dochádzku?

13. júl 2023

Chcela by som vyštudovať nejaký trojročný odbor na strednej škole, ale neviem... Dovolia mi to, keď nemám ukončenú povinnú školskú dochádzku?

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
13. júl 2023

@julia2002 to nejako nesedi, lebo na ZS sa zvycajne chodi 9 rokov😉

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriiis
13. júl 2023

Povinná školská dochadzka konci ukončením prvej triedy SS.Je to tuším napísané aj na vysvedčení.

deedol
13. júl 2023

autorka, kolko mas rokov a aku skolu mas zatial absolvovanu? mas ukoncenu zs?

zuwa78
13. júl 2023

@doriiis takto presne je

dskjhfdlkdjhl
13. júl 2023

@julia2002 kazdy ziak, ktory ide na SS z deviatky a neopakoval rocnik, tak nema ukoncenu povinnu sk. dochadzku. Takze autorka musi najskor spravne napisat, co vlastne chce vediet. Mozno chce ist skor na SS ako ukonci ZS.

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deedol
13. júl 2023

len pre upresnenie:
"Aj žiaci ôsmeho ročníka si môžu podať prihlášky na štúdium na strednej škole (SŠ) – bilingválne odbory alebo konzervatórium."

ale teda trojrocny SS odbor sem nepatri.

autor
13. júl 2023

Túto diskusiu sem napísala moja kamarátka, ktorá sa to pýta preto, lebo nemá dokončenú základnú školu.

deedol
13. júl 2023

no ked nema, tak sa to neda. musi si dokoncit ZS.

dskjhfdlkdjhl
13. júl 2023

Tak si musi najskor ZS dokoncit.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
guiseppinka
13. júl 2023

Moze niekto v dnesnej dobe nedokoncit zakladnu skolu? Zo zakladky ho mozu max vylucit s podmienkou, ze druha skola ho musi prijat... A ani v prvom rocniku ss sa neda ziaka vylucit... Az po prvom rocniku...

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alickapusinka
13. júl 2023

Prečo nemá dokončenú ZS to je povinné. Z akého dôvodu neukončila školu blbosť základná škola je povinná..

januska12323
13. júl 2023

Zabudli ste na opakovanie ročníka. Stačí ak žiak raz opakuje a končí napr. 9 ročník školy ale 10 ročnú dochádzku. Kamarátka asi dvakrát opakovala a potom už do školy nešla.

deedol
13. júl 2023

ZS nie je povinna. povinna je skolska dochadzka 10 rokov. ak ziak na ZS napr. 2x prepadne, moze odist v 8.rocniku, a teda nema ukoncenu ZS.

guiseppinka
13. júl 2023

@deedol ano, prepadnutie mi napadlo neskor

palicka
13. júl 2023

@dskjhfdlkdjhl to je v poriadku. ZŠ má 9 rokov, ale povinná školská dochádzku je 10. Teda každý žiak, ktorý neopakoval, sa musí zapísať na SŠ. PSD konci po 10. roku alebo dovŕšením 16. roku života. Čo príde skôr.a
Autorka, pokial si skončila vo 8. ročníku alebo v 9. ročníku, na odborne učilište ta prijať môžu

dskjhfdlkdjhl
13. júl 2023

@palicka Pisem ja niekde nieco ine?

vreckovka2
13. júl 2023

Su aj SOS, kde si vies dorobit aj ZS. Pripadne odbory, kde vezmu ziakov, ktori nedokoncili ZS, resp. skoncili v nizsom rocniku ako deviatom. Treba pozerat skoly a ake odbory ponukaju.

vreckovka2
13. júl 2023

@palicka na odborne uciliste ju prijat mozu len pokial ma mentalne postihnutie. Mozu ju vsak prijat na niektore odbory na strednej odbornej skole. Alebo si moze dorobit ZS na SOS a pokracovat dalej.

viestta
13. júl 2023

V ktorom rocniku opustila zakladnu skolu? Lebo povinna skolska dochadzka a ukoncena zakladna skola su dve veci. Na strednu odbornu ju vezmu aj ked neukoncila deviaty rocnik, ale nie na maturitne odbory

matus7030
14. júl 2023

Máme v škole žiakov, ktorí skončili v 7., prípadne v 8.ročníku svoju povinnú školskú 10 ročnú dochádzku. Ako už písali niektoré dievčatá vyššie, možné to je, ak opakujú ročníky z dôvodu nedostačujúceho prospechu. A áno, odišli na SŠ - na 3 ročné odborové štúdium. Tak sa to zjavne dá 🙂

palicka
14. júl 2023

@vreckovka2 mas oravsu, zle som sa vyjadrila. 3 rocny ucebny odbor